20 celých mien populárnych osobností, ktoré ťa prekvapia

Tiež si si myslel, že sú to ich pravé mená?

Zdroj: © Profimedia

Aké sú celé mená našich obľúbených hercov a spevákov? U spevákov sú umelecké mená častejšie, no čuduj sa svete, aj herci si radi obmieňajú svoje skutočné mená. Viacero známych hercov, ktorých denne vídaš na obrazovkách, má svoje meno úplne iné, ako by si čakal.

Napríklad aj taký Tom Hanks má svoje meno trochu dlhšie. Si zvedavý na pravé mená populárnych hercov a spevákov? Pohodlne sa usaď a nechaj sa prekvapiť. Niekoľkokrát.

Woody Allen

Známy herec a režisér si zmenil umelecké meno z Allen Konigsberg. V sedemnástich si zmenil toto meno na Heywood Allen a pre lepšiu výslovnosť ho všetci volajú Woody.

Drake

Celé meno speváka je trochu komplikovanejšie, a to Aubrey Drake Graham.

Bruno Mars

Jeho skutočné meno je Peter Gene Hernandez. Umelecké meno vzniklo tak, že ho ako malého prezývali Bruno. Druhá polovica mena, Mars, vznikla z toho, že mu dievčatá vždy hovorili, že je akoby z inej planéty.

© Profimedia

Mila Kunis

Herečkine celé meno je Milena Markovna Kunis.

Natalie Portman

Jej skutočné meno je Neta-Lee Hershlag. Portman je rodné meno jej babičky.

Emma Stone

Jej celé meno znie Emily Jean Stone. Vo svojich šestnástich sa začala Emma prezývať ako Riley, ale toto meno nefungovalo tak, ako si predstavovala. Preto si potom meno zmenila na Emma, lebo je to blízke menu Emily. Mnoho blízkych ľudí ju však volá “M“.

© Profimedia

Calvin Harris

Známy hudobný producent sa svojím menom volá Adam Richard Wiles. Meno si zmenil kvôli kariére, hneď po vydaní prvého singlu. Chcel docieliť, aby ľudia netušili, či je černoch alebo beloch.

Lorde

Speváčke sa nečudujeme, že si zvolila takéto umelecké meno. Jej pravé meno je poriadne dlhé, a to Ella Marija Lani Yelich-O’Connor

Brad Pitt

Obľúbený herec si veľmi zásadne meno nezmenil. Iba skrátil svoje pôvodné meno William Bradley Pitt.

© Profimedia

Rihanna

Speváčkine celé meno je Robyn Rihanna Fenty. Už chápeš, prečo sa kolekcia jej tenisiek volá Fenty? Na meno Robyn vraj stále reaguje a je medzi jej priateľmi používané.

Lady Gaga

Jej celé meno je Stefani Joanne Angelina Germanotta. Umelecké meno Lady Gaga vzniklo, viac-menej, náhodou. S producentom Robom Fusarim skúšala pesničku od Freddieho Mercuryho Radio Ga Ga a raz jej išiel názov tejto pesničky napísať do správy, no autocorrect to opravil na Lady Gaga. Speváčke sa omyl natoľko zapáčil, že si ho zvolila za umelecké meno.

Nicki Minaj

Speváčka si umelecké meno nevymyslela sama a bola k nemu prinútená pri podpise produkčnej zmluvy. Bojovala, aby si meno nemusela meniť na Minaj, no nakoniec ju presvedčili. I tak toto meno doteraz neznáša. Jej celé meno je Onika Tanya Maraj.

© Profimedia

Audrey Hepburn

Herečka známa vďaka filmu Raňajky u Tiffanyho si svoje umelecké meno zvolila naozaj dobre. S jej pravým menom Edda Kathleen van Heemstra Hepburn-Ruston by asi veľa vody nenamútila.

Bono

Frontman skupiny U2 si zmenil svoje meno z Paul David Hewson. Umelecké meno vzniklo z latinského pojmu Bono Vox, čo znamená dobrý hlas.

Whoopi Goldberg

Milovaná herečka si zmenila umelecké meno z Caryn Johnson.

© Shutterstock

Lana Del Rey

Svoje meno zmenila z Elizabeth Grant potom, čo vydala pod svojím menom neúspešný album. Jej umelecké meno je spojené s dvoma príbehmi. Jeden hovorí, že sú za ním právnici a producenti, a druhý, že chcela mať v mene španielsky prvok, keďže veľa vystupuje v Miami, a tiež chcela niečo, čo bude zniesť vznešene.

Ice Cube

Raperovi dal umelecké meno jeho mladší brat, lebo O’Shea Jackson Sr. nebolo na jeho vek príliš cool.

Elton John

Meno tohto umelca vzniklo spojením mien dvoch iných umelcov, a to saxofónistov Eltona Deana a Long John Baldrya. Jeho pôvodné meno znie Reginald Kenneth Dwight.

© Shutterstock

Jennifer Aniston

Krásna herečka si neponechala celé meno. Svoje umelecké si trochu upravila z pôvodného Jennifer Linn Anastassakis. Dlhé grécke meno si upravil aj jej otec, ktorý bol tiež hercom.

Charlie Sheen

Jeho rodičia boli pôvodom z Írska a Španielska, čo sa podpísalo aj na jeho nezvyčajnom mene. Už jeho otec chcel mať meno, ktoré bude znieť viac americky. Pôvodné meno herca je Carlos Irwin Estévez.

© Shutterstock

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
40
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zomrela mačka Nobiko, ktorá bola známa z obľúbeného meme Longcat

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME