Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Spolubývanie je tá „z núdze cnosť“, ktorej sa nevyhneš, keď máš ešte hlboko do vrecka, a je kompromisom, pokiaľ nechceš do konca mesiaca konzumovať iba suché chlebové kôrky. Podobné zážitky si v mladosti zažili i jedinci, na ktorých by si to možno nepovedal.

Keďže aj celebrity sú iba ľudia, ktorí vo viacerých prípadoch pochádzajú zo skromných podmienok, aj oni kedysi museli zdieľať svoje obydlia s niekým iným a často to boli ich budúci kolegovia z brandže.

Toto sú niektoré zo slávnych osobností, ktoré boli v začiatkoch svojej kariéry spolubývajúcimi.

Ed Westwick a Chace Crawford

Pri natáčaní prvej epizódy Gossip Girl títo dvaja fešáci bývali spolu v New Yorku. Odôvodnili to tým, že sa im to oplatilo finančne, keďže ešte nevedeli, či bude mať seriál úspech. Chace uviedol, že spoločný apartmán na Manhattane zdieľali aj tak trochu z lenivosti.

Profimedia

Robin Williams a Christopher Reeve

Títo dvaja herci sa spoznali na vysokej škole, spoločne študovali na Juilliarde a boli aj spolubývajúci na internáte. Ich priateľstvo zostalo rovnako silné až do smrti Christophera, ktorý sa preslávil filmovou rolou Supermana. Bol dokonca krstným otcom Williamsovho najstaršieho syna Zacharyho.

Profimedia

Dustin Hoffman a Gene Hackman

Kamarátiť sa začali pred viac ako päťdesiatimi rokmi, keď obaja začínali s herectvom. Ubytovali sa v jednoizbovom byte v New Yorku. Chodili na kastingy a popritom robili rôzne práce, ktoré s hraním nemali absolútne nič spoločné. Hoffman priznal, že v tom čase pracoval v psychiatrickej liečebni, ako asistent predaja v hračkárskom oddelení Macy a taktiež vyrábal havajské vence.

Profimedia

Jamie Dornan a Eddie Redmayne

Dnes už slávni a úspešní herci sú priateľmi už dlhé roky a kedysi boli aj spolubývajúcimi. Spočiatku sa im nedarilo, chodili na kastingy, uchádzali sa o tie isté filmové roly a obaja boli veľmi zúfalí. Eddie o svojom kamarátovi tiež prezradil, že život s ním je ako život so šteňaťom. Filmový Christian má vraj viac energie ako ktokoľvek, koho dovtedy spoznal.

Profimedia

Owen Wilson a Wes Anderson

Ďalším príkladom dlhodobého priateľstva je táto dvojka. Obaja chodili na Texaskú univerzitu, kde spolu aj roky bývali. Spoločný čas však využili aj užitočne a napísali scenár k filmu Grázli.

Cesta ku sláve však nebola jednoduchá a po tom, čo film nedosiahol očakávaný úspech, Owen dokonca uvažoval o vstupe do armády. Našťastie tak neurobil a dali tomu ešte šancu. A vďaka tomu sa Wilson ocitol pod réžiou svojho priateľa a bývalého spolubývajúceho vo filmoch, ako Taká zvláštna rodinka a Darjeeling s ručením obmedzeným, ktoré naštartovali ich kariéru.

Profimedia

Adam Sandler a Judd Apatow

Spoločne zdieľali byt v čase, keď sa im ešte o hollywoodskej kariére a platoch ani nesnívalo. Nakoniec sa Judd stal režisérom a Adam hercom. Adam podľa Judda vraj nie je príliš hygienický. Prezradil o ňom, že spal na matraci bez plachty, a keby mal v tom čase vlastné auto, bolo by preplnené odpadkami.

Mnoho zážitkov z tohto obdobia bolo inšpiráciou pre vznik filmu Komici. Režisérom bol Judd a Adam si zahral hlavnú postavu.

Profimedia

Justin Timberlake a Ryan Gosling

Títo dvaja fešáci boli kamaráti a spolubývajúci už v detstve. Justinova mama sa starala pol roka o malého Ryana, keďže jeho mama sa musela vrátiť kvôli práci do Kanady, a Gosling vystupoval spoločne s Justinom v Disney seriáli. Chlapci sa v tom čase zblížili a boli si ako bratia. Ich cesty sa však časom rozišli a dnes si už nie sú takí blízki.

Profimedia

Matt Damon a Ben Affleck

Kamarátiť sa začali, keď mal Matt desať a Ben osem rokov. A tak sa začalo jedno z najväčších priateľstiev v Hollywoode. Keď vyrástli, spoločne vycestovali do New Yorku a tam chodili na herecké kastingy.

Úspech k nim prišiel vďaka filmu Dobrý Will Hunting. Matt sa presťahoval do Benovho bytu v Los Angeles a spoločne pracovali na scenári. Nakoniec získali cenu Zlatý glóbus a Cenu Akadémie za najlepší scenár. Úspešní herci sa kamarátia dodnes.

Profimedia

Michael Douglas a Danny DeVito

Priateľstvo dvoch hereckých legiend sa začalo už pred desiatkami rokov, keď ešte obaja len snívali o tom, že budú slávni. V roku 1966 sa stretli na hereckej škole a v roku 1968 sa stali spolubývajúcimi.

Bolo to v časoch hippies a spoločne si užívali mladosť plnými dúškami. Neskôr spolupracovali na niekoľkých filmoch a ich priateľstvo v priebehu rokov neustále rástlo.

Profimedia
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť