Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Herci či speváci bývajú často rebeli, prípadne nedokážu tak úplne zapadnúť do klasického života. Týka sa to, pravdaže, aj školy. Už v minulom článku sme ti priniesli informácie o 10 známych celebritách, ktoré nedokončili ani strednú školu, ale napriek tomu sa stali hviezdami prvej veľkosti a inšpiráciou pre milióny ľudí.

V tomto pokračovaní sa pozrieme na ďalšiu desiatku hercov a spevákov, ktorým sa do školy príliš nechcelo, ale zato sa dokázali presadiť práve v tom, čo nadovšetko milovali.

1. Leonardo DiCaprio

Oscarový Leonardo DiCaprio patrí k najrešpektovanejším hercom súčasného Hollywoodu. Jeho rodina nemala príliš peňazí nazvyš, malý Leonardo navyše neznášal školu. Nebol síce problémový, ale učenie ho ani trochu nebavilo.

Prebudila sa v ňom vášeň pre herectvo a v účasti na konkurzoch videl šancu, ako prispieť do rodinného rozpočtu. Po absolvovaní tretieho ročníka na strednej tak zo školy odišiel a rozhodol sa skúsiť šťastie ako herec. A ako dnes vieme, toto rozhodnutie sa ukázalo byť viac než správne.

Shutterstock

2. Jude Law

Anglický herec Jude Law má na konte mnoho skvelých filmov, za ktoré si odniesol aj viacero cien, vrátane dvoch nominácií na Oscara. Ani Jude Law sa v školách príliš dlho nezdržal. Už keď mal 17 rokov, rozhodol sa skúsiť preraziť ako herec. Vyskytla sa šanca zahrať si v telenovele Families a Law po tejto možnosti okamžite skočil a dal škole zbohom. Jeho kariéra tak odštartovala.

Profimedia

3. Avril Lavinge

Sympatická kanadská speváčka Avril Lavigne bola v mladosti poriadna rebelka. Už odmalička milovala spev a hudbu a jej rodičia ju v tomto smerovaní plne podporovali. V škole ju ale občas vylúčili z triedy, pretože sa nevedela slušne správať. Vo svete hudby sa jej podarilo preraziť ako veľmi mladej, mala len 17 rokov, keď podpísala svoju prvú zmluvu. Práve vtedy sa tiež definitívne rozhodla venovať sa hudbe a do školy sa už nevrátila.

Profimedia

4. Daniel Radcliffe

Anglický herec Daniel Radcliffe sa zapísal do širokého povedomia najmä ako čarodejník Harry Potter. Okrem toho si ale zahral aj v iných, nemenej zaujímavých filmoch. K herectvu ho to ťahalo odmalička, ale okrem toho miloval aj literatúru a poéziu.

Počas detstva a tínedžerského veku vystriedal tri školy, ale po premiére prvého dielu Harryho Pottera sa pre Daniela návšteva školy zmenila na peklo. Stal sa terčom posmechu a šikany, navyše ani jeho študijné výsledky neboli príliš oslnivé. Napokon teda školu nechal a sústredil sa na hereckú kariéru.

Shutterstock

5. Seth Rogen

Sympatický herec a komik Seth Rogen od útleho detstva miloval humor a už ako 12-ročný navštevoval kurzy komediálneho stand-upu. Zaujímal sa aj o filmy a spolu s kamarátom Evanom Goldbergom písali scenáre. Keď Rogen dostal šancu zahrať si v seriáli Freaks and Geeks, neváhal. Mal vtedy len 16 rokov a v tomto veku dal tiež definitívne zbohom škole.

Shutterstock

6. Al Pacino

Aj herecký klasik Al Pacino školské lavice príliš dlho nedrel. Neskôr priznal, že mu nešiel žiadny predmet s výnimkou angličtiny a literatúry. Jeho vášeň pre herectvo spôsobila konflikt s jeho rodičmi, ktorí si želali, aby Pacino pokračoval v riadnom štúdiu. Al napokon odišiel z domova a pokúšal sa preraziť ako herec.

Aby sa uživil, bral akékoľvek zamestnania. Bol napríklad vrátnikom, poštovým doručovateľom či vodičom autobusu. Jeho vytrvalosť však priniesla svoje ovocie a on sa napokon v Hollywoode dokázal etablovať.

Shutterstock

7. Hilary Swank

Herečka a producentka Hilary Swank má na konte dvoch Oscarov, dva Zlaté glóbusy a mnoho ďalších cien. Zahrala si vo veľkom množstve kvalitných filmov, ale jej začiatky neboli jednoduché. Na strednej sa podľa vlastných slov cítila ako outsider a nedokázala zapadnúť. Nemala kamarátov a učitelia ju tiež prehliadali. Rozhodla sa ale venovať herectvu a neskôr zo strednej školy odišla.

Shutterstock

8. Kate Winslet

Kate Winslet je jednou z najznámejších a najlepších herečiek súčasnosti. Na konte má jedného Oscara, štyri Zlaté glóbusy, tri ceny BAFTA a kopu ďalších ocenení. O herectvo sa zaujímala od detstva a účinkovala vo viacerých školských hrách. V škole sa ale stretávala aj so šikanou, keďže mala niekoľko kíl navyše. Keď mala 16 rokov, rozhodla sa zo školy odísť a naplno sa venovať hereckej kariére.

Shutterstock

9. Eminem

Raper Eminem, vlastným menom Marshall Bruce Mathers, bol v detstve skôr samotárom a stretol sa aj so šikanou. Jeho matka Debbie nemala peňazí nazvyš a Eminemovo detstvo bolo poznačené chudobou. S matkou sa tiež často hádal. Najprv uvažoval, že sa stane komiksovým umelcom, ale potom jeho život ovládol hip-hop.

Keď mal 17 rokov, odišiel zo školy a snažil sa presadiť v rapovej komunite. Okrem toho si na živobytie zarábal v rôznych krátkodobých zamestnaniach. Ako ale vieme, napokon sa mu v hudbe podarilo uspieť.

Shutterstock

10. Katy Perry

Speváčka Katy Perry má na konte mnoho albumov, ktoré pozbierali pochvalné recenzie a získali si milióny fanúšikov. Ako dieťa sa s rodičmi a súrodencami často sťahovala. Jej rodičia boli hlboko veriaci a jediná hudba, ktorá sa u nich počúvala, boli gospely. Katy neskôr ale objavila svet populárnej hudby, ktorý jej absolútne učaroval.

Objavila v sebe nadanie pre spev a často vystupovala v rôznych kostoloch. Na strednej škole sa ale dlho neohriala, keďže jej dala zbohom už v prvom ročníku.

Shutterstock

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.