Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Na Emefka sme ti už jeden článok o celebritách, ktoré nedokončili strednú školu, priniesli. Keďže je však podobných úspešných hercov či hudobníkov viac, prichádzame s pokračovaním. Nie vždy totiž platí, že ak sa ti nedarí vo vzdelávaní, nikam to nedotiahneš.

Minimálne týchto 10 známych osobností sa aj napriek tomu dokázalo presadiť.

1. Katy Perry

Katy Perry sa narodila v roku 1984 do kresťanskej rodiny a niekoľko rokov svojho detstva strávila v rôznych častiach Spojených štátov. Finančne na tom jej rodina nebola najlepšie a Perry sa mohla dostať len ku gospelovej hudbe, keďže iná než náboženská hudba sa v ich dome nepripúšťala. Jej kamaráti jej však dokázali tajne prepašovať rôzne CD, a tak vznikla jej láska k hudbe.

Keď mala deväť rokov, začala cvičiť spev a vo svojich trinástich rokoch dostala prvú gitaru. Na strednej škole však dlho nepobudla, keďže už počas prvého ročníka odišla a rozhodla sa naplno venovať speváckej kariére.

View this post on Instagram

im a blueberry muffin tho

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

2. Kate Winslet

Oscarová herečka Kate Winslet (ročník 1975) sa tiež v školských laviciach príliš dlho neohriala. Herecké gény zrejme podedila po svojom otcovi, ktorý sa však ako herec nedokázal uživiť a rodina si nemohla dovoliť rozhadzovať peniaze. Malá Kate sa už na základnej škole rozhodla, že bude herečkou a vystupovala v niekoľkých školských hrách, ako aj v ochotníckom divadle.

Prezradila tiež, že sa v škole často stávala terčom šikany ale tým sa nenechala znechutiť a ďalej sa venovala herectvu. Škole napokon dala definitívne zbohom v šestnástich rokoch a zarábala si napríklad aj prácou v lahôdkárni. Neskôr sa jej však podarilo preraziť a dnes patrí k najrešpektovanejším herečkám Hollywoodu.

3. Simon Cowell

Simona Cowella (ročník 1959) poznáme najmä ako porotcu rôznych talentových súťaží, ako X-Factor, American Idol či Britain’s Got Talent. Jeho majetok dosahuje výšku približne 385 miliónov dolárov. Cowell však zo školy veľmi rýchlo odišiel a spočiatku sa musel obracať v rôznych manuálnych profesiách.

Asistoval napríklad pri nakrúcaní kultového hororu Osvietenie. Mladý Simon však mal problémy s kolegami a zle znášal autority. Napokon v raných 80. rokoch založil svoje prvé nahrávacie štúdio Fanfare Records. Zvyšok je história a Cowell dnes patrí k najúspešnejším podnikateľom a producentom súčasnosti.

View this post on Instagram

#BGT

A post shared by @ simoncowell on

4. Nicolas Cage

Úspešný herec Nicolas Cage, ktorý má na konte aj Oscara, sa narodil v roku 1964. Vyrastal v umeleckej rodine, jeho otec bol profesor literatúry a matka tanečná choreografka. Jeho strýkom navyše nie je nikto iný než režisérska legenda Francis Ford Coppola.

Cage sa o filmy zaujímal už od detstva a na škole vystupoval aj v niekoľkých školských hrách. Pre hereckú dráhu sa údajne rozhodol, keď videl film Rebel bez príčiny s Jamesom Deanom v hlavnej úlohe. V pätnástich rokoch dal škole zbohom a rozhodol sa naplno venovať hereckej kariére.

5. Arnold Schwarzenegger

Kultový hrdina mnohých akčných filmov Arnold Schwarzenegger sa narodil v roku 1947 do prísne katolíckej rakúskej rodiny. Herec neskôr svojich rodičov popísal ako veľmi prísnych a jeho otec ho údajne aj pravidelne bil. V škole Arnold nijako extra neexceloval, ale nadchol sa pre šport a hlavne kulturistiku.

Tej sa začal venovať už vo svojich pätnástich rokoch. Otec zase chcel, aby Arnold kráčal v jeho šľapajách a stal sa policajtom. Schwarzenegger však už bol pevne rozhodnutý a pre svoj sen dokonca obetoval aj strednú školu. Napokon sa stal hviezdou nielen kulturistického neba, ale aj Hollywoodu a dotiahol to až na guvernéra Kalifornie.

6. Charlize Theron

Vynikajúca herečka Charlize Theron uzrela svetlo sveta v roku 1975 a na svojom konte má množstvo ocenení, vrátane Oscara. Jej detstvo nebolo príliš šťastné a bolo poznamenané alkoholizmom jej otca. Ten sa jej aj jej matke často vyhrážal a fyzicky ich týral, čo viedlo k tomu, že ho herečkina matka napokon v sebaobrane zastrelila.

Charlize Theron podľa vlastných slov odišla zo školy už v 13 rokoch, keďže do nej údajne „nezapadala“. Svoju kariéru najprv začala ako tanečníčka a modelka, ale napokon sa jej podarilo preraziť v Hollywoode. Dnes patrí k najlepšie plateným herečkám.

7. Christina Aguilera

Úspešná speváčka Christina Aguilera (ročník 1980) na štúdium nemala príliš veľa času, pretože už od malička hrala v jej živote veľkú rolu hudba. Ani u Christiny nebola ideálna domácnosť. Otec bol tyran a mladá Christina používala hudbu ako formu úniku a terapie.

Keď mala šesť rokov, jej rodičia sa rozviedli. Veľký vplyv na jej kariéru mali hudobné žánre soul a blues a svojím speváckym talentom bola známa široko ďaleko. Už ako tínedžerka dosiahla nezanedbateľné úspechy a všimlo si ju dokonca štúdio Disney. Odvtedy jej hviezda len stúpala. V škole ju podľa jej slov šikanovali, a aj preto sa rozhodla s ňou napokon seknúť a venovať sa naplno hudbe.

View this post on Instagram

F*ck a selfie

A post shared by Christina Aguilera (@xtina) on

8. Orlando Bloom

Orlando Bloom sa narodil v roku 1977 a na strieborných plátnach sa objavil už v roku 1997. Hoci mu počas štúdia bola diagnostikovaná dyslexia, hereckého sna sa nevzdal a navštevoval hodiny umenia. V šestnástich rokoch dal škole zbohom, aby sa mohol naplno venovať hereckej kariére.

Mal šťastie, keďže jednou z jeho prvých vážnych úloh bola postava Legolasa v úspešnej fantasy trilógii Pán prsteňov. Bloom si však neskôr vzdelanie predsa len doplnil.

9. Joaquin Phoenix

Rešpektovaný herec Joaquin Phoenix (ročník 1974), ktorý nás naposledy omráčil výkonom v komiksovom thrilleri Joker, tiež nebol práve vzorným študentom. Herectvu sa venujú či venovali aj všetci jeho štyria súrodenci. Phoenix herecky debutoval už vo veku osem rokov v seriáli Seven Brides for Seven Brothers.

Na strieborných plátnach sa prvýkrát objavil v roku 1986 vo filme Space Camp. Školu teda nechal za sebou a naplno sa venoval herectvu.

View this post on Instagram

Golden Globes✔️ Will Joaquin win the Oscar also?

A post shared by Joaquin Phoenix (@joaquinphoenixactor) on

10. Avril Lavigne

Speváčka Avril Lavigne prišla na svet v roku 1984 a o hudbu sa zaujímala už od svojich piatich rokov. Ako tínedžerka vystupovala v rôznych baroch, na country slávnostiach a začala tiež písať vlastné piesne. Na strednej škole sa dokonca venovala aj hokeju.

Keď mala sedemnásť, sekla so školou a sústredila sa hlavne na svoju spevácku kariéru.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.