Celebrity, ktorých štedré činy ti prinavrátia stratenú vieru v ľudstvo

Nie každá slávna osobnosť musí byť zákonite neznesiteľná či sebecká. Tieto celebrity sa posnažili a možno im udeliť zásluhy za to, že zo sveta je o čosi lepšie miesto.

Mnoho slávnych ľudí používa svoje meno aj k dosiahnutiu väčšieho dobra. Niektorí zase svetu pomáhajú nenápadne a až dodatočne sa odhalí, kto stojí za štedrým činom. Tak či onak, tieto celebrity mnohým z nás môžu slúžiť ako inšpirácia, alebo nám aspoň zahriať srdiečko s tým, že to napokon s tým svetom nebude až tak zlé.

Jennifer Lawrence a jej najlepší kamarát

Jedna z najobľúbenejších herečiek súčasnosti nikdy neopustila svojho kamaráta zo školských čias. Jej kamaráta Andyho s Downovým syndrómom možno označiť za jej fanúšika č. 1. Počas strednej školy ho Jennifer nominovala do súťaže o najpopulárnejšieho chlapca na škole a navyše mu pomohla doviesť jeho kampaň až do úspešného konca. Na Andyho a jeho rodinu nezabúda ani teraz a pravidelne mu posiela správy, dokonca ho má na rýchlej voľbe.

http://www.wave3.com

Príroda pod ochranným krídlom Leonarda DiCapria

Slávny herec je už dlhodobo angažovaný do ochrany Zeme. Koncom 90. rokov založil nadáciu, ktorá sa zameriava na ochranu divočiny a snaží sa nájsť čo najlepšie riešenia, ako skĺbiť súžitie človeka s prírodou. Nadácia udeľuje granty na podporu krehkých ekosystémov a vďaka Leovej popularite zameriava pozornosť médií tam, kde ich treba, a to od ochrany kalifornských žralokov, či afrických slonov až po hľadanie zdrojov obnoviteľnej energie. Budúce generácie budú teda možno ďakovať za svoj život na Zemi práve oscarovému hercovi.

Voda od Matta Damona

Matt Damon založil svoju neziskovku Water.org, ktorá poskytuje malé pôžičky rodinám po celom svete, aby si mohli dovoliť prístup k čistej vode a adekvátnej hygiene. Podarilo sa im vyvinúť celosvetovú kampaň prinášajúcu osvetu v tejto problematike, obzvlášť pokiaľ ide o rozvojové krajiny. K Mattovi a jeho spoločníkovi Garymu Whiteovi sa pridal aj pivovar Stella Artois, ktorý organizáciu podporuje percentami zo svojho predaja.

https://www.facebook.com/water/photos/a.460607063640.246635.109352563640/460607358640/?type=3&theater

Julianne Moore proti znečisteniu a násiliu

Červenovlasá herečka je aktívnou členkou a podporovateľkou organizácie s názvom Moms Clean Air Force, ktorá bojuje proti znečisteniu ovzdušia. Snaží sa zjednotiť všetky matky bez ohľadu na ich politické stanoviská, aby bojovali za legislatívu čistého vzduchu, ktorý dýchajú ich deti. Julianne je okrem toho aktívna aj v organizácii Everytown for Gun Safety. Tá sa pre zmenu zameriava na ukončenie ozbrojeného násilia v Spojených štátoch.

https://twitter.com/_juliannemoore/status/735218435035168768

Elton John proti AIDS

Nadácia britského speváka The Elton John AIDS Foundation (EJAF) už vyše dvadsať rokov finančne podporuje ľudí zasiahnutých touto zákernou chorobou. Snaží sa zároveň zaistiť účinné testy, diagnózy, liečbu, prispieť k osvete o HIV, resp. AIDS, ale nezabúda upozorňovať ani na diskrimináciu, ktorej títo pacienti ešte stále dennodenne čelia.

https://twitter.com/ejaf/media

Taylor Swift a jej fanúšikovia

Pokiaľ ide o fanúšikovskú základňu, nie každý slávny spevák či speváčka je tak štedrý a nadšený ako Taylor Swift. Zjavila sa na vianočnom večierku svojho pravdepodobne najstaršieho 96-ročného fanúšika a zaspievala priamo uňho doma. Okrem toho nečakane navštívila svoju trinásťročnú obdivovateľku v detskej nemocnici na onkologickom oddelení a takisto nezabúda ani na osobné vianočné darčeky pre ďalších fanúšikov či štedré financovanie rôznych charít.

https://twitter.com/bert_frye/media?lang=en

Dar Zacha Galifianakisa žene bez domova

Ešte predtým, než sa sympatický fúzač preslávil filmami ako Vo štvorici po opici, nosieval ako bežný smrteľník sám svoje prádlo do práčovne. Tam pracovala Elisabeth Haist, ktorá sa zhodou okolností ocitla na ulici. Keď sa o tom Zach dozvedel, kúpil 87-ročnej starenke byt a platil jej nájom. Renee Zellweger jej zase pomohla so zariaďovaním. Zach na Elisabeth nezabúda ani teraz a pravidelne ju so sebou berie na svoje filmové premiéry.

https://imgur.com/a/ly5KJ

Tajné dary od Georgea Michaela

Po jeho smrti sa ukázalo, že spevák patril medzi tie najštedrejšie celebrity. Sám George totiž uprednostňoval anonymitu svojich charitatívnych príspevkov, takže nik mimo nadácií ani len netušil, aká bola skutočná výška jeho darov. Okrem iného patril medzi najväčších dobrodincov projektu, ktorý pripravuje a doručuje jedlo ľuďom s HIV/AIDS a inými trvalými zdravotnými problémami s názvom Project Angel Food.

https://twitter.com/Breznican/status/813214681321979905

Ben Affleck a jeho snaha zachrániť život

Herec sa spriatelil na filmovom sete s vtedy desaťročným Joeom, ktorý trpel na zriedkavú neurologickú chorobu s názvom ataxia-telangiectasia, ktorá spôsobuje mnohé postihnutia. Ben Affleck na základe tohto priateľstva začal intenzívne finančne podporovať výskum tejto poruchy. Takisto prehovoril na Joeovej promócii. Joe sa napokon dožil 27 rokov, hoci väčšina ľudí s týmto problémom len zriedkavo prežije pubertálne roky.

https://fcnp.com/2007/06/06/fc-students-actor-pal-provides-best-day-ever/

Tanečné lekcie od Britney Spears pre deti

Britney sa už niekoľkokrát nečakane zjavila v tanečných školách pre deti a nadšene im predviedla niektoré svoje tanečné kreácie, ktoré na ne nepochybne zapôsobili. Videá z týchto návštev zdieľala na svojom Instagrame a priznala, že tieto lekcie priniesli veľa radosti nielen deťom, ale aj jej samej.

Another great class!

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

Návštevy Chrisa Martina v detských nemocniciach

Spevák skupiny Coldplay navštevuje deti v takmer každom meste, ktoré kapela navštívi počas turné. S pacientami sa rozpráva, zaspieva im, dá im nejaké darčeky, skrátka robí, čo môže, aby ich nejak rozveselil. Tieto návštevy nebývajú vždy ohlásené, verejnosť sa o nich dozvedá len z tweetov fanúšikov a obrázkov, ktoré zavesili na internet.

https://twitter.com/ohchrismartin/status/772852657434263552

Koláče pre hasičov od Adele

Po minuloročnom devastujúcom požiari Grenfell Tower v Londýne, navštívila speváčka hasičskú zbrojnicu, aby im poďakovala za ich ťažkú prácu o odvahu. Priniesla koláče, dala si s nimi čaj a takisto s nimi zdieľala minútku ticha za obete. Takisto neváhala navštíviť obyvateľov budovy, ktorých požiar zasiahol.

https://twitter.com/LondonFire/status/877070701529886720

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: instagram.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
22
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mäsiar vs. polícia: mužom zákona sa nepáči, že predáva "nadržané klobásy"

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME