Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Cenu za karikatúru nemeckých novín získal obrázok Putina

O víťazstvo sa uchádzalo 63 karikaturistov.


Víťazom „Ceny za karikatúru nemeckých novín“ sa v pondelok stali Achim Greser a Heribert Lenz, ktorí nakreslili karikatúru ruského prezidenta Vladimira Putina. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

Obrázok s názvom „Putin v súkromí“ ho zachytáva v bielom župane kráčajúc po červenom koberci v Kremli, pričom po boku sú zlaté dvere. V bubline nad ním je napísaný povel „Igor, pripravte mi krvavý kúpeľ“, ktorý dáva salutujúcemu vojakovi.

Simultánnosť súkromného vystupovania, lesku prepychu a bezhraničného príkazu znázorňuje brutalitu, s akou Putin vedie vojnu voči Ukrajine, píše sa v tlačovej správe Zväzu nemeckých vydavateľov novín (BDZV), ktorý sponzoruje cenu za politickú karikatúru.

O víťazstvo sa uchádzalo 63 karikaturistov. Víťazná karikatúra bola v roku 2022 zverejnená v denníku Frankfurter Allgemeine Zeitung. Cena v hodnote 5000 eur bude odovzdaná na utorkovej vernisáži výstavy „Rückblende 2022“ v Berlíne. V rámci nej bude vystavených 100 fotografií, päť fotosérií a 50 karikatúr týkajúcich sa politického života minulého roka, ktoré porota vybrala z vyše 1000 diel.

V kategórii najlepšia fotografia zvíťazil Bernd Kammerer, ktorý zachytil zhromaždenie vyjadrujúce solidaritu s Ukrajinou na námestí vo Frankfurte nad Mohanom, v strede ktorého je umiestnená veľkoplošná obrazovka s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Ocenený bol v tejto kategórii aj fotograf agentúry DPA Boris Roessler, ktorý pomocou dronu zachytil zhorenú lesnú plochu v Hesensku.

Cenu za najlepšiu fotografickú sériu dostal Filip Singer, ktorý v Berlíne nafotil židovskú svadbu ukrajinských utečencov z Odesy. Ocenený bol aj Florian Gaertner za fotografiu, na ktorej je vidieť tiene ministra financií Christiana Lindnera a ministra hospodárstva Roberta Habecka, zahĺbených do rozhovoru.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť