Česi pretvorili naše vianočné filmové klasiky: Ako by vyzerali, keby sa natáčali v roku 2018?

Moderné prvky v klasických rozprávkach. No čo môže byť lepšie?

K sviatkom lásky a pokoja neodmysliteľne patria tematicky rovnako ladené filmy. Hoci aj tie zaláskované americké s riadnou dávkou gýču majú čosi do seba, na tie naše domáce sa nechytajú.

S čerty nejsou žerty či Mrázik patria už ku kultovým klasikám. Bez nich by pojedanie medovníčkov a sŕkanie horúceho kakaa ani zďaleka nemalo ten magický vianočný efekt.

Má to však jednu drobnú chybičku krásy. Všetky sviatočne ladené filmy zo slovenského či českého repertoára už majú nejaký ten rôčik a hoci ich prezývame nestarnúce, nie je tomu celkom tak. A niekedy je ten dobový rozdiel až príliš badateľný.

TV Nova

Starším generáciám to nevadí. Pre nich sú takéto filmy stálicami a nevidia dôvod, prečo by sa na nich malo niečo meniť. Mladí to však vidia inak a hrané rozprávky z prostredia slovenských dedín spred nekoľkých desaťročí ich vonkoncom nelákajú. Sme predsa v dvadsiatom prvom storočí a pozeranie čohokoľvek, kde sa viac ako smartfóny objavujú hrable, ovečky a princezné, nepripadá do úvahy.

http://www.rozpravky.sk/rozpravka/video/24516/mrazik.htm

Ako teda priblížiť tieto tradičné prvky našineckej kinematografie deckám, ktorým je familiárnejšie meno Steve Jobs ako Juraj Jakubisko?! Facebooková stránka českého kreatívneho štúdia Motionhouse našla spôsob. Originálny nápad, šikovnosť a dávka trpezlivosti sú tri základné ingrediencie.

Výsledok receptu – humorné video, ktoré znázorňuje, ako by tradičné vianočné rozprávky vyzerali, keby sa točili v roku 2018. Ich dielo sa okamžite stalo virálom a za šesť hodín ukoristilo vyše 130-tisíc videní a zhruba tri a pol tisíca zdieľaní. 

TV Markíza

Od vyššie spomínaných čertov, s ktorými nie sú žarty, cez Byl jednou jeden král až po Princeznú so zlatou hviezdou na čele. Všetky tieto filmy dostali v rukách šikovníkov z Motionhousu „nový kabát“, ktorý trochu lepšie zapadá do dvadsiateho prvého storočia. Nepochybujeme o tom, že to tvorcovia mysleli viac ako vtip a pomenej už ako edukačné činidlo pre mladšie generácie, ale skúsiť to môžete.

Užite si vynikajúco spracované video o klasických vianočných rozprávkach v modernej dobe

PF 2018

Jeden z našich klientů nás poprosil aktualizovat známé vánoční pohádky podle současných společenských trendů. Výsledek vás překvapí. 🎥🎄

Gepostet von Motionhouse am Dienstag, 11. Dezember 2018

Zdroj: Motionhouse / facebook.com
Titulná fotka: Motionhouse / facebook.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Legendárny Doom oslavuje 25 rokov. Veľké výročie sprevádzajú brutálne zábery plné akcie!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME