Česká facebooková skupina sa venuje „lovu“ ľudí, ktorí na svojich hlavách nosia mullety

Najslávnejší účes všetkých čias nemá núdzu o fanúšikov.

Zdroj: Anna Oakley @flickr

Milovaný aj nenávidený. To je mullet. Najslávnejší účes na svete. Vpredu krátke vlasy a vzadu dlhé. Hoci sa nám spája hlavne s minulosťou, aj dnes má mullet svojich oddaných fanúšikov.

Výraz mullet tento strih pomenúva od roku 1994. Vtedy skupina Beastie Boys vo svojej skladbe Mullet Head opísala „blbečka“, ktorý má na svojej hlave onen ikonický účes. Termín skutočne zľudovel a stal sa najznámejším názvom tohto účesu. Zaujímavosťou je fakt, že výraz mullet head sa v angličtine používal na označenie „duševne jednoduchšieho“ človeka minimálne od 19. storočia.

https://www.flickr.com/photos/[email protected]/7236897516

Nevedno odkiaľ sa mullety vzali, vieme však, že za svoju popularitu vďačia nejednej rockovej hviezde, u ktorej bol v 70. a 80. rokoch častým zjavom. Na začiatku 70. rokov sa takto predviedol David Bowie:

Neskôr sa mullety stali charakteristickým znakom hráčov nemeckej futbalovej Bundesligy. Vďaka tomu sa pre účes v mnohých krajinách uchytilo pomenovanie Bundesliga.

Nositeľom najznámejšieho mulletu v Česku bol Jaromír Jágr. Nezastaviteľná hokejová legenda sa v 90. rokoch mohla popýšiť majestátnym mulletom ako z učebnice. Nie je preto prekvapením, že v Česku je účes mullet známy tiež ako „na Jágra“.

View this post on Instagram

SALAD-SATURDAY! Oh yes funky fresh! JAROMIR JAGR rocking that mullet and shooting lethal bullets on this All-star card by Upperdeck 91-92 high series. Summer is here, so is the salad season when we have some lettuce on our plates for making up the extra summer beers… Cheers! I got so inspired from the latest #saladsaturday post by @hockeybukkake and had to bring you this one! Look at the hair of this czech superstar: FLOW! LETTUCE! SALAD! MULLET! HOCKEYFRILLA! (Swedish word for mullet) Words are not enough on this amazing beauty! Hero. #nhl #hockey #nhlretro #90sNHL #90sHockey #90s #oldtimehockey #hockeylife #hockeycards #thehobby #collection #upperdeck #nhlallstar #jaromirjagr #pittsburghpenguins #letsgopens #jagr #czech #hokej #extraliga #kladno #mullet #lettuce #salad #flow #saladsatursays #90shair #hairstyle #hockeyfrilla

A post shared by 90s NHL 🏒🥅🎮👕🎴 (@90snhl) on

Dnes mullety vidieť najčastejšie na hlavách skúsených pánov, podľa ktorých bolo kedysi všetko lepšie. Dnes sú veci na figu, všade boli, všetko videli a využijú každú príležitosť, aby ti o tom mohli spraviť prednášku. Netreba sa ale obmedziť na tento charakter. Mullety nosia všetky vekové kategórie a dokonca aj ženy.

Presvedčiť sa o tom môžeme vďaka českej facebookovej stránke Mullet Hunting PRO, ktorá je zrejme jediná svojho druhu na svete. Aké je jej poslanie?

„Jsme největší organizace profesionálního mullet huntingu na světě. Jsme skupina lovců nejslavnějšího sesřihu všech dob. Lovu zdar!“ Skupina svojou činnosťou vzdáva česť legendárnemu účesu (aj keď s veľkou mierou nadhľadu) a rozhodne nechce nikoho uraziť. Bola založená vo februári 2017. Dnes má 77-tisíc členov a môže sa pochváliť priemerne sedemdesiatimi príspevkami denne.

Gepostet von Åleš Tomsa am Sonntag, 28. Mai 2017

Fotografovanie voľne žijúcich mulletov nie je len taká sranda a podlieha prísnym pravidlám. Oblasť pôsobenia je vymedzená takto: „Nelovíme máničky (ani ty s ofinou), skullety, HC, dready, copy, punkáče, plešouny, či úlovky s pokrývkou hlavy, i kdyby se o mulleta zjevně jednalo. Jedinou vyjímku tvoří čelenky či kšilt bez horní pokrývky.“ Admini si dali záležať na tom, aby sa stránka nestala nástrojom kyberšikany a po žiadosti od odfotografovaného objektu fotky vždy mažú.

Mullet hunting so sebou celkom pochopiteľne prináša vlastnú profesionálnu terminológiu a slang. Na základe miesta výskytu a iných charakteristík poznáme desiatky poddruhov, ako napríklad Mulletus hospodus, Mulletus Sportisimus sandálus či Mulletus motorkářus hárlejus. Zrelý samček, ktorý je veľmi populárnym úlovkom, sa nazýva „stříbrňák“.

Dúfajme, že tento krásny šport zapustí korene aj na Slovensku a Mullet Hunting PRO sa onedlho bude tešiť zo 100-tisíc fanúšikov.

Gepostet von Ondřej Šrámek am Freitag, 26. Juli 2019

Gepostet von Ondřej Oner am Samstag, 27. Juli 2019

Mulletus hamburgrus právě mlsal svoji oblíbenou chalku u trutnovskeho Obi.. Nedomlsal 😎🤘 lovu zdar

Gepostet von Luke Vrba am Samstag, 27. Juli 2019

Mulletus džískus. Statný jedinec zmožen horkým počasím. Odstřel proveden z jedoucího auta, přičemž zbraň byla schovaná v pouzdře. Zásah vedl i přes počáteční potíže přesně na spánek. Lovu zdar!!!

Gepostet von Tereza Lancíková am Mittwoch, 31. Juli 2019

Mulletus mladus nakupujus byl odstřelen kamarádem v adidasu. Mladý osamocený jedinec kvalitní hledal obuv na svoje kopyta aby mohl na ní společně s věncem po levem boku vábit svoji první samičku

Gepostet von Jan Linhart am Mittwoch, 31. Juli 2019

I v místech, kde mulleta nečekáš najdeš kořist…mulletus pupkus motocrossus MXGP Loket2019

Gepostet von David Kosťák am Dienstag, 30. Juli 2019

Mulletus panděrusRanou z lítosti přímo do spánku jsem ukončil trápení značně vyspělého a zuboženého samce, který se doplazil k nejbližšímu napajedlu. Lovu zdar!

Gepostet von Petr Chvojka am Dienstag, 30. Juli 2019

Vážení kolegové, odlov za chladného rána.Samička druhu Mulletus Na Autobus.

Gepostet von Nick Paral am Montag, 29. Juli 2019

Mulletus Romulus Vedrus ve Štatlus.

Gepostet von Filip Šroller am Montag, 29. Juli 2019

Vysloužilý mulletí zlobr pupkatý. Odchycen u chladítka v Hodoníně. V minulosti zajisté alfa samec, nyní je party styl již v menším důchodu

Gepostet von Petr Květoň am Montag, 29. Juli 2019

Klasický druh Mulletus tramvajus výletus. Tuto samičku s mohutným party ohonem se mi podařilo ulovit ve večerní tramvaji číslo 17.

Gepostet von Honza Nedvěd IV am Sonntag, 28. Juli 2019

Zlínské zoo

Gepostet von Tomáš Bárta am Sonntag, 28. Juli 2019

Mulletus vystrelenus amerikanus odloven v rannich hodinach v centru prahy

Gepostet von Ondřej Kec am Samstag, 27. Juli 2019

Gepostet von Markéta Řezáčová am Samstag, 27. Juli 2019

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
15
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 roztomilých motivačných ilustrácií, ktoré dnes potrebuješ ako soľ

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME