Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Česká polícia: Náboj Babišovej manželke poslal muž, ktorý medzičasom zomrel

Prípad bude odložený.


Česká polícia objasnila prípad výhražného listu s nábojom, ktorý pred druhým kolom prezidentských volieb dostala manželka expremiéra a neúspešného kandidáta na prezidenta Andreja Babiša. Prípad odloží, pretože podozrivý medzičasom zomrel. Polícia v stredu na sociálnej sieti Twitter naznačila, že išlo o samovraždu, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

„Prípad výhražného listu s nábojom odoslaným z Brna, ktorý dostala manželka pána Babiša, sme na základe výsledkov znaleckých skúmaní zaistených dôkazov objasnili. Môžeme tiež skonštatovať, že nešlo o ostrý náboj,“ spresnila polícia.Vyšetrovatelia prípad kvalifikovali ako nebezpečné vyhrážanie. Chcú ho však odložiť, lebo podozrivý zomrel. Podľa ich zistení nikto ďalší podobný výhražný list nedostal.

„K objasneniu celej veci významne napomohli tiež informácie získané v rámci preverovania okolností samovraždy muža, ku ktorej došlo v minulých dňoch v Brne,“ doplnila polícia. Okrem obálky adresovanej expremiérovej žene prišiel v predvolebnej kampani anonymný list aj Babišovi. Odosielateľ sa mu v ňom vyhrážal smrťou.

Expremiér v oboch prípadoch zvolal mimoriadnu tlačovú konferenciu. „Prestaňme s tou zlobou, nenávisťou a agresivitou,“ vyzval vtedy ľudí. Jeho protikandidát Petr Pavel aj niektorí vládni politici vyhrážky odsúdili. Zároveň však Babiša upozornili, aby zmiernil štýl kampane.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje