Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Policajti z českého mesta Roudnice nad Labem si lámu hlavu nad nezvyčajným prípadom. Neznámy páchateľ vykosil niekoľko hektárov repkového poľa a zanechal v ňom obraz Pac-Mana, ktorý je viditeľný z výšky. Tak píše web Denik.

Podobizni legendárnej hernej postavičky padlo za obeť 7 hektárov repkového poľa. Žltý kruh s okom a ústami je naozaj jednoduché znázorniť, nie je preto prekvapením, že ide o obľúbený motív, ktorý za sebou zanechávajú vandali a nepozvaní umelci. Japonský Pac-Man sa prvýkrát objavil v roku 1980 ako herný automat.

policie čr

Poškodená úroda

Niekto si povie: „Super práca, aspoň tu máme niečo zaujímavé, na čo sa oplatí pozrieť!“ Majiteľ poľa to určite nebude. Podľa polície mu poškodením úrody vznikla škoda až vo výške 350-tisíc korún českých (cca 14-tisíc eur). Troška vysoký účet za srandovný obrázok.

Polícia v súvislosti s prípadom žiada verejnosť o spoluprácu a prosí o pomoc prípadných svedkov, ktorí videli niečo podozrivé od 15-tej hodiny v stredu 19. mája do 9-tej hodiny v sobotu 22. mája. Rovnako ako páchateľ je neznámy aj motív. Išlo o umeleckú tvorbu, žart alebo provokáciu?

Priznanie páchateľa

Netrvalo dlho a páchateľ sa priznal. V utorok krátko po poludní sa k vytvoreniu obrazca prihlásila umelecká skupina Ztohoven. Niektorí si určite budú pamätať najznámejší počin Ztohoven, ktorým bolo vyvesenie červených trenírok na Pražskom Hrade v roku 2015.

Pac-Man vyžral dotace a podařilo se mu dokonale vyžrat také pojmy jako kapitalismus nebo socialismus, které se dnes…

Posted by Ztohoven on Tuesday, May 25, 2021

Podľa textu zverejneného na webe bol repkový Pac-Man vytvorený na protest proti spoločnosti Agrofert, v minulosti riadenej súčasným českým premiérom Andrejom Babišom. Agrofert je kritizovaný za požieranie eurodotácií a agresívne vysádzanie repky, ktorej rozsiahle polia poškodzujú ekosystém.

Zdroj: denik.cz


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť