Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

České dráhy, národný vlakový prepravca v Česku, má za cieľ spropagovať svoje meno medzi príslušníkmi najmladšej generácie. Na koniec novembra preto prichystali špeciálnu udalosť pre deti – youtuberský vlak!

Cesta vlaku sa uskutoční dňa 25.11. 2017 a bude trvať päť hodín. Počas nej bude cestujúcich zabávať (?) desiatka populárnych (?) českých youtuberov. Zatiaľ boli oznámené mená len štyroch z nich: Vaďák, Stejk, Domi Novak a Pjay.

https://www.facebook.com

Udalosť nadväzuje na podobnú akciu z leta – youtuberský tábor, ktorý taktiež organizovali České dráhy. Vlak sa vydá na okružnú jazdu, ktorá začína aj končí v Prahe-Holešovice. Presná trasa ale doposiaľ nie je známa.

 

facebook.com

Z bezpečnostných dôvodov?

Železnice zdôraznili fakt, že vlak railjet, ktorý povezie youtuberov a ich fanúšikov, má extra zabezpečenie proti otvoreniu dverí za jazdy. Dvere sa neotvoria dokonca ani keď vlak stojí, pokiaľ je mimo stanice. Ide o veľmi rozumný krok – vo vlaku sa nepochybne bude nachádzať veľké množstvo detí dementných, za každú cenu sa snažiacich niečo pokaziť. Ochrana proti ich vyčíňaniu je na mieste. Zároveň existuje možnosť, že nejaké bystrejšie dieťa sa bude pokúšať zúfalo uniknúť pred trápnymi vystúpeniami, ktorých riziko výskytu je vysoké. Tu opäť bude dôležité zabrániť tomu, aby nedošlo k otvoreniu dverí za jazdy. Oba extrémy sú pre bezpečie jazdy nežiadúce.

https://www.mindchamps.org/blog/ways-to-avoid-power-struggles-with-children/

„Kde je môj spinner?! Neviem ho nájsť! Zostal doma?! Chcem ísť von! Buééééééé!!!“

 O cene lístkov zatiaľ České dráhy neinformovali. Známa je zatiaľ podstatná informácia – cena lístka zahŕňa vodu a sendvič! Do predaja pôjdu lístky vo viacerých vlnách a miesta samozrejme budú počtom obmedzené. Hlavným posolstvom podujatia má byť propagácia vlakovej dopravy ako ekologického, moderného a pohodlného spôsobu prepravy, počas ktorého môže človek zažiť kopec zábavy.

Zábave je to hlavné! Už len na samotnom oficiálnom predstavení udalosti na facebooku sa Česi výborne bavia, čoho dôkazom sú tieto príspevky. Nechýba trolling, terorizmus a ani obyčajný výsmech:

https://www.facebook.com
https://www.facebook.com
https://www.facebook.com
https://www.facebook.com
https://www.facebook.com
https://www.facebook.com

Okrem toho je tam k videniu zopár komentárov v štýle „Proč tam je tenhle a ne tamten?!“ od niekoľkých málo ľudí, ktorí berú udalosť vážne.

Zdroj: zdopravy.cz, facebook.com
Titulná fotka: wikipedia.org


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť