Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Českí filmári natočili ambicióznu sci-fi snímku Bod obnovy. Prvý trailer ti svojou kvalitou vyrazí dych

Bod obnovy uvidíme aj v slovenských kinách.


Na Slovensku či v Česku sa príliš veľa žánrových filmov netočí, v prípade sci-fi to platí dvojnásobne. Jedným z dôvodov je aj to, že na to, aby tvorcovia dokázali vytvoriť presvedčivý sci-fi svet, potrebujú nemalé finančné zdroje. V týchto dňoch však k našim českým susedom dorazil prvý trailer na chystanú snímku Bod obnovy. Snímku natočil Robert Hloz a jej príbeh sa odohráva v Európe v roku 2041.

Všetci obyvatelia majú ústavné právo prežiť jeden celý život. To v praxi znamená, že pokiaľ sa niekomu napríklad stane smrteľná nehoda, je obratom oživený. Ľudia si však musia vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti, ktorá sa nazýva bod obnovy.

Bioscop / Continental Film SK

Snímka vyzerá naozaj lákavo

Námet znie celkom originálne a zaujímavo a rozhodne sa okolo neho dá rozohrať solídny sci-fi príbeh. Čo je ale ešte lepšie, film vyzerá podľa traileru fantasticky aj po audiovizuálnej stránke. Podobne precíznu prácu s trikmi, kulisami a kamerou v slovenskej či českej kinematografii často nevídame.

Tom Hanks, kvíz, film, uhádni názov filmu Toma Hanksa

Určite si prečítaj:

Otestuj sa: Poznáš názvy týchto ikonických filmov s Tomom Hanksom?

Okrem toho, ukážka je strihnutá nesmierne dynamicky a premyslene (vrátane skvelého hudobného podmazu v podobe upravenej Ódy na radosť). Je skrátka jasné, že nám na dvere klope poriadne ambiciózna snímka, ktorá má potenciál rozvíriť hladinu českého filmu. Ostáva dúfať, že pôjde o kvalitnú snímku, ktorá otvorí dvere aj ďalším podobne ladeným žánrovým kúskom.

YouTube video

Hlavné úlohy si v Bode obnovy zahrali Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Václav Neužil ml., Milan Ondrík, Karel Dobrý, Agáta Kryštůfková, Katarzyna Zawadzka, Jan Vlasák, Richard Stanke či Iveta Dušková. Snímku si budeme môcť vychutnať aj v slovenských kinách, a to od 21. septembra tohto roku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje