Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Keď si prezeráme idylické ilustrácie legendárneho Josefa Ladu, v českej krajine môžeme vidieť rôzne zvieratká. Medzi psíkmi, mačkami, kravkami a králikmi by sme však určite nenašli šesťmetrového pytóna mriežkovaného.

Česká krajina sa však od čias Ladu značne zmenila. Ako píše ČTK, náhodný muž, ktorý prechádzal popri rieke Olša, spozoroval na hladine obrovského hada. Muž okamžite zalarmoval mestskú políciu v Českom Tešíne a na miesto rýchlo dorazili hasiči. Tí zistili, že zviera už nežije.

Shutterstock

Zviera nebolo žiadny drobček

Pytón bol dlhý asi šesť metrov a vážiť mohol približne 50 kilogramov. Je úplne jasné, že ak by si takéhoto jednotlivca stretol v živom stave vo voľnej prírode, veľmi by ti do smiechu nebolo. Telo živočícha nejavilo známky rozkladu a pôsobilo dojmom, že uhynulo vo veľmi nedávnej minulosti.

Prípad sa vyšetruje

Útek a smrť hada úrady nenechávajú na ľahkú váhu a prípad poctivo vyšetrujú. Pozostatky hada boli políciou naložené do plastového vreca a prepravené na veterinárnu kliniku. Pitva a ďalšie vyšetrovacie úkony pomôžu objasniť kedy a ako pytón uhynul.

Pytón mriežkovaný je druh pochádzajúci z juhovýchodnej Ázie, nájdeme ho tiež na ostrovoch Indonézie a Filipín. Jeden z najväčších a najťažších druhov hadov je prekvapivo dobrým plavcom (ktovie, či to platí aj o tomto konkrétnom jedincovi). Nedisponuje jedom a svoju korisť likviduje škrtením.

Zdroj: ceskenoviny.cz


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť