Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Česko-slovenský fantasy seriál Vedma ponúka vizuálne atraktívny boj svetla a temnoty

Prvý diel si odbil premiéru len pred pár dňami.


Slovenská ani česká kinematografia nemá príliš veľa fantasy zárezov. Zmeniť to chce ambiciózna seriálová novinka Vedma, ktorá vznikla vďaka česko-slovenskej koprodukcii. Zaujímavo vyzerajúci seriál nájdeš už v týchto dňoch na streamovacej službe Voyo.

Príbeh sa začína odvíjať v Prahe v 16. storočí. Alchymistovi Filipovi sa podarí nájsť elixír večného života, vďaka čomu sa stane nesmrteľným. Spolu so svojimi potomkami Luciou a Tomom potom kráča naprieč storočiami. Cena za nesmrteľnosť má však svoju daň – Filip a jeho potomkovia sa môžu živiť len negatívnou energiou a zlom.

Mohlo by ťa zaujímať:

Slováci sa podelili o svoje zábavné príhody z ústnych maturít

Aby sa tohto prekliatia zbavili, chcú sa dostať do dimenzie, v ktorej nebudú potrebovať fyzické telo. To sa im môže podariť len vtedy, ak sa dostanú k mýtickému portálu. Ten však stráži Vedma, ktorá ich nenechá odísť len tak ľahko.

V minisérii si zahrali Antónia Lišková, Gabriela Marcinková, Jaroslav Dušek, Josef Trojan, Ivan Franěk, Ervin Nagy, Denis Šafařík, Vica Kerekes, Jan Cina či Dagmar Havlová. O réžiu sa postaral slovenský režisér Jakub Kroner, ktorý má na konte filmy ako Bratislavafilm, Lóve či Šťastný nový rok. Momentálne nakrúca aj mafiánsku drámu Miki, ktorá sa bude točiť okolo bosa slovenského podsvetia Mikuláša Černáka.

Seriál Vedma 5 epizód, pričom tá prvá si odbila premiéru 16. júna. Trailer vyzerá celkom zaujímavo, takže by si tomuto netradičnému fantasy počinu rozhodne mohol dať šancu.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.