Český bezdomovec kradol počas núdzového stavu šišky a čokolády. Skončil vo väzení

Kvôli sladkostiam mohol dostať až osem rokov.

Zdroj: Shutterstock

Mať hlad a zároveň si nemať za čo kúpiť jedlo je nepríjemná a veľmi smutná situácia. No tak či onak, krádež nie je to najrozumnejšie riešenie. Snáď si to už uvedomil aj Čech, o ktorom informoval spravodajský portál Teraz. Tridsaťdvaročný bezdomovec poputuje na 26 mesiacov do väzenia kvôli krádeži sladkostí.

Do basy kvôli šiškám a čokoládam

Václav Šupka z českého mesta Ústí nad Labem, bol prichytený 3. apríla pri tom, ako sa z plzenského Kauflandu pokúsil ukradnúť dve šišky. O tri dni neskôr svoj počin zopakoval, tentokrát sa pokúsil odcudziť z potravín COOP v obci Dobřany 21 čokolád v hodnote 37 eur. Snažil sa ich prepašovať pod kabátom. No nepodarilo sa mu to, v oboch prípadoch ho chytili.

Neúspešný zlodej žijúci na ulici bol odsúdený na 26 mesiacov väzenia. Rozsudok je už právoplatný, Václav ani jeho štátny zástupca sa proti nemu neodvolali.

Shutterstock

Prísny trest za krádež počas núdzového stavu

Dá sa povedať, že z toho vyviazol ešte dobre, pretože mu za krádež sladkostí hrozilo až osem rokov odňatia slobody, a to z dôvodu, že kradol počas núdzového stavu. Ten trval v Českej republike od 12. marca až do 17. mája. Mladý bezdomovec na svoju obhajobu povedal, že si nedokázal nájsť prácu, úspory sa mu minuli a v poslednej dobe jedol iba suché rožky.

Chcel sa zmeniť

Nebol to však jeho prvý problém so zákonom. Minulý rok ho prepustili z väzenia po tom, čo si odpykal štvorročný trest za rovnaký prečin a, takisto ako teraz, si vybral tú najnevhodnejšiu dobu, akú mohol. V roku 2013 v Ústeckom kraji, v ktorom vtedy tiež platili mimoriadne opatrenia kvôli povodniam, ukradol medený kábel zo železničného vagóna.

Mladý muž sa nepolepšil, aj keď podľa vlastných slov sa mu po prvom prepustení z väzenia „rozsvietilo“ a túžil sa zmeniť. Našiel si prácu pri páse, no po nejakom čase tam skončil a kvôli koronavírusu sa jeho šanca zamestnať sa zminimalizovala. Ostal na ulici, bol vyhladovaný a snažil sa prežiť. A jeho príbeh mal opäť smutný koniec.

Shutterstock

Zdroj: Teraz

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia zdieľajú svoje hororové historky z "all-you-can-eat" reštaurácií

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME