Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Mať hlad a zároveň si nemať za čo kúpiť jedlo je nepríjemná a veľmi smutná situácia. No tak či onak, krádež nie je to najrozumnejšie riešenie. Snáď si to už uvedomil aj Čech, o ktorom informoval spravodajský portál Teraz. Tridsaťdvaročný bezdomovec poputuje na 26 mesiacov do väzenia kvôli krádeži sladkostí.

Do basy kvôli šiškám a čokoládam

Václav Šupka z českého mesta Ústí nad Labem, bol prichytený 3. apríla pri tom, ako sa z plzenského Kauflandu pokúsil ukradnúť dve šišky. O tri dni neskôr svoj počin zopakoval, tentokrát sa pokúsil odcudziť z potravín COOP v obci Dobřany 21 čokolád v hodnote 37 eur. Snažil sa ich prepašovať pod kabátom. No nepodarilo sa mu to, v oboch prípadoch ho chytili.

Neúspešný zlodej žijúci na ulici bol odsúdený na 26 mesiacov väzenia. Rozsudok je už právoplatný, Václav ani jeho štátny zástupca sa proti nemu neodvolali.

Shutterstock

Prísny trest za krádež počas núdzového stavu

Dá sa povedať, že z toho vyviazol ešte dobre, pretože mu za krádež sladkostí hrozilo až osem rokov odňatia slobody, a to z dôvodu, že kradol počas núdzového stavu. Ten trval v Českej republike od 12. marca až do 17. mája. Mladý bezdomovec na svoju obhajobu povedal, že si nedokázal nájsť prácu, úspory sa mu minuli a v poslednej dobe jedol iba suché rožky.

Chcel sa zmeniť

Nebol to však jeho prvý problém so zákonom. Minulý rok ho prepustili z väzenia po tom, čo si odpykal štvorročný trest za rovnaký prečin a, takisto ako teraz, si vybral tú najnevhodnejšiu dobu, akú mohol. V roku 2013 v Ústeckom kraji, v ktorom vtedy tiež platili mimoriadne opatrenia kvôli povodniam, ukradol medený kábel zo železničného vagóna.

Mladý muž sa nepolepšil, aj keď podľa vlastných slov sa mu po prvom prepustení z väzenia „rozsvietilo“ a túžil sa zmeniť. Našiel si prácu pri páse, no po nejakom čase tam skončil a kvôli koronavírusu sa jeho šanca zamestnať sa zminimalizovala. Ostal na ulici, bol vyhladovaný a snažil sa prežiť. A jeho príbeh mal opäť smutný koniec.

Shutterstock

Zdroj: Teraz


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť