Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Umelci nás mnohokrát prekvapia rôznymi kreatívnymi nápadmi, ktoré dokážu stvárniť vo svojich dielach. Občas premýšľajú nad inými vecami ako všetci ostatní a doslova sa dokážu rôznym bežným veciam dostať až pod kožu.

Cez kožu, až na kosť, sa podarilo dostať aj českému dizajnérovi Filipovi Hodasovi, ktorý vytvoril sériu obrázkov, na ktorých znázornil lebky známych rozprávkových postavičiek. O jeho dielach informoval aj portál Bored Panda.

Je bežné, že v múzeách vidíme lebky a kostry rôznych zvierat, vrátane živočíchov. Nikdy by sme sa však nezamysleli, ako asi vyzerajú lebky rozprávkových postavičiek.

Tie ako malé dieťa nik nechce vidieť mŕtve, nieto ešte ich kosti. Keď sa však zamyslíme nad tým, ako by vyzerala anatómia rôznych kreslených postavičiek, ktoré poznáme z obrazoviek, tak máme o zábavu na niekoľko hodín postarané.

Český dizajnér, ktorý nám ukázal lebky známych rozprávkových bytostí

Filip Hodas je dizajnér, ktorý sa venuje 3D grafike a dokáže ti doslova vyraziť dych svojimi realistickými grafikami. Jedným z takých prípadov sú aj obrázky s lebkami rozprávkových postavičiek, ktoré nás mnohých zabávali celé detstvo. Filip vytvoril vizualizácie lebiek Káčera Donalda, Minnie a zopár ďalších.

Dizajnér dokonca lebky nadizajnoval tak, akoby to boli exponáty v múzeu. Ku každému pridal dobový názov postavičky s rokom a nechýbajú pri nich ani typické predmety. Už od detstva kreslil dinosaury, neskôr ho fascinovali lebky, čo sa prenieslo aj do jeho tvorby.

Filip tiež vysvetlil, že mu je jasné, že by lebky napríklad u Minnie nemohli mať také uši aj oči, no bolo potrebné ich znázorniť, aby bol dizajn jednoznačný. Pri vytváraní lebky Tweetyho si dokonca pomáhal rôznymi materiálmi z univerzít a múzeí.

Filip má na svojich sociálnych sieťach mnoho zaujímavých diel. Už v minulosti sa inšpiroval rôznymi postavičkami a prvkami popkultúry. Na jeho instagrame nájdeš napríklad aj grafiky s motívom Star Wars, Hello Kitty alebo McDonald’s. Spolupracoval dokonca aj s viacerými známymi značkami ako Coca-Cola, Adidas, Google, BBC a mnoho ďalších prestížnych značiek.

Zdroj: boredpanda.com


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť