Český dizajnér ukazuje, ako vyzerajú lebky známych rozprávkových postavičiek

Zaujímavé a desivé zároveň.

Zdroj: FB Filip Hodas

Umelci nás mnohokrát prekvapia rôznymi kreatívnymi nápadmi, ktoré dokážu stvárniť vo svojich dielach. Občas premýšľajú nad inými vecami ako všetci ostatní a doslova sa dokážu rôznym bežným veciam dostať až pod kožu.

Cez kožu, až na kosť, sa podarilo dostať aj českému dizajnérovi Filipovi Hodasovi, ktorý vytvoril sériu obrázkov, na ktorých znázornil lebky známych rozprávkových postavičiek. O jeho dielach informoval aj portál Bored Panda.

Je bežné, že v múzeách vidíme lebky a kostry rôznych zvierat, vrátane živočíchov. Nikdy by sme sa však nezamysleli, ako asi vyzerajú lebky rozprávkových postavičiek.

Tie ako malé dieťa nik nechce vidieť mŕtve, nieto ešte ich kosti. Keď sa však zamyslíme nad tým, ako by vyzerala anatómia rôznych kreslených postavičiek, ktoré poznáme z obrazoviek, tak máme o zábavu na niekoľko hodín postarané.

Český dizajnér, ktorý nám ukázal lebky známych rozprávkových bytostí

Filip Hodas je dizajnér, ktorý sa venuje 3D grafike a dokáže ti doslova vyraziť dych svojimi realistickými grafikami. Jedným z takých prípadov sú aj obrázky s lebkami rozprávkových postavičiek, ktoré nás mnohých zabávali celé detstvo. Filip vytvoril vizualizácie lebiek Káčera Donalda, Minnie a zopár ďalších.

Dizajnér dokonca lebky nadizajnoval tak, akoby to boli exponáty v múzeu. Ku každému pridal dobový názov postavičky s rokom a nechýbajú pri nich ani typické predmety. Už od detstva kreslil dinosaury, neskôr ho fascinovali lebky, čo sa prenieslo aj do jeho tvorby.

Filip tiež vysvetlil, že mu je jasné, že by lebky napríklad u Minnie nemohli mať také uši aj oči, no bolo potrebné ich znázorniť, aby bol dizajn jednoznačný. Pri vytváraní lebky Tweetyho si dokonca pomáhal rôznymi materiálmi z univerzít a múzeí.

Filip má na svojich sociálnych sieťach mnoho zaujímavých diel. Už v minulosti sa inšpiroval rôznymi postavičkami a prvkami popkultúry. Na jeho instagrame nájdeš napríklad aj grafiky s motívom Star Wars, Hello Kitty alebo McDonald’s. Spolupracoval dokonca aj s viacerými známymi značkami ako Coca-Cola, Adidas, Google, BBC a mnoho ďalších prestížnych značiek.

Zdroj: boredpanda.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
10
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zaujímavé fakty, ktoré poukazujú na to, ako sa s nami naša myseľ zahráva

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME