Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Cestári po silnom vetre odstraňujú veľký počet popadaných stromov

Počasie spôsobilo v Tatrách problémy.


Po včerajšom silnom vetre v oblasti Vysokých Tatier sú dnes cestári v teréne a pracujú na odstraňovaní popadaných stromov a konárov z ciest.

Podľa riaditeľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcela Polomského ich popadalo veľa, dotknuté úseky preto naďalej dočisťujú. Ako ďalej uviedol pre agentúru SITA, vodičov žiada o trpezlivosť a tiež vyzýva k opatrnosti.

V tatranskej oblasti v pondelok večer snežilo, niektorí šoféri avizovali na cestách v dopravnom servise na sociálnej sieti problémy pre poľadovicu. Išlo napríklad o cestu z Kežmarku do Lendaku, úsek Podspády – Ždiar či Štrbské Pleso. Podľa Polomského mali komplikácie autá s letnými pneumatikami. „Nebolo veľa snehu, všetci pripravení šoféri bez problémov prešli,“ dodal.

Pre padnutý strom zasahujú dnes ráno v teréne aj hasiči v Levoči. Uviedol to pre SITA operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

Slovenská správa ciest v skorých ranných hodinách informovala, že na cestách v oblasti Popradu sa ojedinele nachádza čerstvý alebo utlačený sneh. „Na úseku cesty II/537 Podbanské – Tatranská Polianka je na vozovke čerstvý sneh do päť až desať centimetrov. Miestami zľadovatený sneh do jedného až dvoch centimetrov je na cestách II/542 Spišská Belá – Spišská Stará Ves, II/543 Hniezdne – Lysá nad Dunajcom a na cestách III. tried v obvodoch Haligovce a Spišská Stará Ves,“ upozornila na svojom informačnom portáli.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje