Cestujúci v pražskom metre vyzerali, akoby si zabudli obliecť nohavice

Čo ich inšpirovalo k zimnej jazde metrom bez nohavíc?

Zdroj: Profimedia.sk

Pri cestovaní metrom narazíš na kadejaké zvláštne prípady. Podobne to býva v mnohých dopravných prostriedkoch po celom svete. Tentokrát sa ti mohlo stať, že si ostal začudovaný v pražskom metre. Podľa Profimedie sa tam totiž objavili cestujúci bez nohavíc. Bez rozdielu na pohlavie.

Zabudli sa ráno obliecť predtým, než vyrazili?

Ak si sa pred pár dňami ocitol v Prahe, tak sa ti možno prihodila zvláštna vec. Pri cestovaní pražským metrom si mal možnosť stretnúť desiatky cestujúcich, ktorí na sebe nemali oblečené nohavice. Pri pohľade na stanice metra si mohol vidieť ľudí, ktorí boli oblečení ako do bežného zimného dňa, avšak s tým rozdielom, že nemali na sebe spodnú časť oblečenia.

V prípade, že by si zahliadol v metre cestovať len jedného jedinca, ktorý by na sebe nemal nohavice, asi by ti to prišlo ako bežná situácia, v ktorej si stretol čudáka. Akonáhle je však metro plné ľudí bez nohavíc, zatiaľ čo ty na sebe nohavice máš, nevieš, či si zle ty alebo oni.

Profimedia.sk
Profimedia.sk

Čo za tým bolo?

Človek by si myslel, že ide o nejakú dobročinnú akciu, no nie je to tak. Títo ľudia sa rozhodli previesť metrom bez nohavíc na základe výzvy, ktorá vznikla v New Yorku v roku 2002 vďaka kolektívu umelcov Improv Everywhere. Začala ako výprava siedmich mužov, ktorí sa rozhodli previesť metrom bez nohavíc. Cieľom tejto udalosti je previesť sa metrom a ostať vážny.

Neskôr sa táto udalosť rozšírila aj do ďalších miest po celom svete. Dátum, kedy sa ľudia budú prevážať metrom bez nohavíc, sa oznamuje vždy v decembri, no každoročne to pripadá na január. V Prahe sa takto bez nohavíc cestujúci prevážali metrom v nedeľu 12. januára.

Profimedia.sk

Skupinka nadšencov sa vždy stretne na vopred dohodnutom mieste a následne sa ide previezť metrom. Všetci sa musia po celý čas cesty tváriť vážne, akoby bolo bežné chodiť v januári metrom v zimných bundách, no bez nohavíc. Akonáhle pristupuje niekto, kto sa tiež zúčastňuje výzvy, a má na sebe nohavice, musí si ich dať s vážnou tvárou dole.

Ak sa ho niekto opýta, prečo si dáva dole nohavice, musí odpovedať, že mu bolo jednoducho nepohodlne. Akcia následne vyvrcholí žúrkou, kde, samozrejme, nik nemôže mať na sebe nohavice. Do udalosti sa pôvodne zapojili len muži, no momentálne máte možnosť stretnúť aj ženy, ktoré akcia zaujala.

Profimedia.sk

Zdroj: profimedia.sk

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Inzerát na podnájom sa stal senzáciou kvôli nezvyčajnému platidlu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME