Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Pri cestovaní metrom narazíš na kadejaké zvláštne prípady. Podobne to býva v mnohých dopravných prostriedkoch po celom svete. Tentokrát sa ti mohlo stať, že si ostal začudovaný v pražskom metre. Podľa Profimedie sa tam totiž objavili cestujúci bez nohavíc. Bez rozdielu na pohlavie.

Zabudli sa ráno obliecť predtým, než vyrazili?

Ak si sa pred pár dňami ocitol v Prahe, tak sa ti možno prihodila zvláštna vec. Pri cestovaní pražským metrom si mal možnosť stretnúť desiatky cestujúcich, ktorí na sebe nemali oblečené nohavice. Pri pohľade na stanice metra si mohol vidieť ľudí, ktorí boli oblečení ako do bežného zimného dňa, avšak s tým rozdielom, že nemali na sebe spodnú časť oblečenia.

V prípade, že by si zahliadol v metre cestovať len jedného jedinca, ktorý by na sebe nemal nohavice, asi by ti to prišlo ako bežná situácia, v ktorej si stretol čudáka. Akonáhle je však metro plné ľudí bez nohavíc, zatiaľ čo ty na sebe nohavice máš, nevieš, či si zle ty alebo oni.

Profimedia.sk
Profimedia.sk

Čo za tým bolo?

Človek by si myslel, že ide o nejakú dobročinnú akciu, no nie je to tak. Títo ľudia sa rozhodli previesť metrom bez nohavíc na základe výzvy, ktorá vznikla v New Yorku v roku 2002 vďaka kolektívu umelcov Improv Everywhere. Začala ako výprava siedmich mužov, ktorí sa rozhodli previesť metrom bez nohavíc. Cieľom tejto udalosti je previesť sa metrom a ostať vážny.

Neskôr sa táto udalosť rozšírila aj do ďalších miest po celom svete. Dátum, kedy sa ľudia budú prevážať metrom bez nohavíc, sa oznamuje vždy v decembri, no každoročne to pripadá na január. V Prahe sa takto bez nohavíc cestujúci prevážali metrom v nedeľu 12. januára.

Profimedia.sk

Skupinka nadšencov sa vždy stretne na vopred dohodnutom mieste a následne sa ide previezť metrom. Všetci sa musia po celý čas cesty tváriť vážne, akoby bolo bežné chodiť v januári metrom v zimných bundách, no bez nohavíc. Akonáhle pristupuje niekto, kto sa tiež zúčastňuje výzvy, a má na sebe nohavice, musí si ich dať s vážnou tvárou dole.

Ak sa ho niekto opýta, prečo si dáva dole nohavice, musí odpovedať, že mu bolo jednoducho nepohodlne. Akcia následne vyvrcholí žúrkou, kde, samozrejme, nik nemôže mať na sebe nohavice. Do udalosti sa pôvodne zapojili len muži, no momentálne máte možnosť stretnúť aj ženy, ktoré akcia zaujala.

Profimedia.sk

Zdroj: profimedia.sk


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť