Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Veľkou virálnou témou sa na internete stala fotografia poníka priamo na palube komerčného leteckého spojenia v USA. O udalosti informoval napríklad portál Mirror. Je to skutočne taká rarita?

Vidieť niečo takéto nie je nič nezvyčajné na leteckých linkách, napríklad na riedko obývaných územiach strednej Ázie. Tam je úplne v poriadku brať na palubu lietadla živé kozy či hydinu. Pre miestnych je to také bežné, ako keď niekto u nás cestuje v autobuse so psom.

Dog on the bus

Keď sa ale takéto čosi stane veľkej americkej leteckej spoločnosti, tak je na mieste zopár otázok. Ako je vôbec možné, že poník bol vpustený na palubu stroja priamo medzi ľudí? Mal zakúpenú vlastnú letenku?

Existujú dve vysvetlenia: po prvé – ide o ekonomickú triedu, takže je personálu úplne jedno, akého tvora pustia do lietadla. Po druhé – nie je to len taký obyčajný poník, ale poriadne vycvičený profesionál. Správna je tá druhá možnosť.

View this post on Instagram

Don’t be an ass over the holiday weekend!! ✈️??????‍♀️ #HAPPYLABORDAY ?? [EDIT: I AM OBVIOUSLY NOT SHAMING THIS SERVICE ANIMAL – IT IS JUST AN “ASS” REFERENCE FOR LAFFS & GAFFS. We do more than shame here, but if you’re not new – you already know this and get it! The rest of ya’ll can calm down. ?] • • • #passengershaming #NOPE #instagramaviation #comeflywithme #airlinelife #ramplife #airplaneetiquette #frequentflyer #crewlife #aviation #cabincrew #avgeek #cabincrewlife #flightattendant #flightattendantlife #stewardess #flightattendantproblems #travel #flightattendants #instapassport #aviationgeek #FAlife #airtravel #travelgram #traveltips #pilot #pilotlife #travelling #frequentflier

A post shared by Passenger Shaming (@passengershaming) on

Poník z lietadla je trénované služobné zviera – pre lepšiu predstavu, do tejto kategórie sa zaraďujú napríklad slepecké psy. Špeciálny štatút pomocníka, ktorý podporuje človeka s PTSD, mu umožnil dostať sa priamo medzi ľudských pasažierov lietadla. Pravidlá pre leteckú prepravu v USA od tohto roka povoľujú vziať na palubu služobného poníka.

Ak ti nabudúce bude ťažko v lietadlo, spomeň si, že ešte stále by si mohol mať v tvári konský zadok.

Zdroj: mirror.co.uk


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť