Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Cez deň lekárka, večer morská panna. Mladá žena vedie zaujímavý dvojitý život

Britke sa podarilo skĺbiť zdanlivo neskĺbiteľné profesie.


Po odvysielaní austrálskeho seriálu H20, stačí pridať vodu, hádam neexistovalo jediné dieťa, ktoré by v tej rane netúžilo stať sa morskou pannou. Jedným z nich bola možno aj táto mladá lekárka. Keď jej náročné štúdium medicíny začalo prerastať cez hlavu, rozhodla sa, že si tento sen splní. Podarilo sa? Samozrejme, veď v dnešnom svete nič nie je nemožné.

28-ročná Yasmin Awan z anglického Liverpoolu vedie dvojitý život. Počas dňa zachraňuje životy na traumatológii, večer odhodí fonendoskop, vyzlečie biely plášť a s obrovskou plutvou namiesto nôh sa vrhne do akvária plného vody. V tejto fáze si to už asi uhádol – šarmantná Britka si po nociach privyrába ako profesionálna morská panna.

Netradičná pracovná kombinácia

Bežný lekár je rád, keď sa po zmene dovlečie domov a v sekunde je tuhý ako štolverka. Yasmin však nezaháľa. Pracovať v akváriu začala už popri štúdiu na univerzite – v porovnaní s kvantami skrípt o ľudskej anatómii totiž v prezliekaní sa za okultnú postavičku našla určitú formu relaxu. Dnes si už bez toho svoj život nedokáže ani predstaviť.

Cez deň lekárka, večer morská panna. Mladá žena vedie zaujímavý dvojitý život
Profimedia

„Tieto dve práce hádam ani nemôžu byť rozdielnejšie. Nemocnica je veľmi rušná a práca začínajúceho lekára prichádza s neuveriteľným množstvom výziev. Ľudia občas zabúdajú, že aj lekári, sestričky či iní zdravotnícki pracovníci sú tiež stále len ľudia. Potrebujú sa odreagovať a na chvíľu hodiť prácu za hlavu,“ vysvetľuje Yasmin.

„Skočiť do vody a na chvíľu zabávať deti mi pomáha sa aspoň na chvíľu dištancovať od mojej klasickej práce,“ dodáva. Návštevníci akvária ju poznajú pod prezývkou Athena Storm. „Kedysi som sa tie dve snažila od seba oddeliť. Buď som Yasmin, alebo Athena, no nie oboje. Časom mi však došlo, že obe tvoria veľmi dôležitú súčasť môjho života a ani od jedného nechcem upustiť.“

Cez deň lekárka, večer morská panna. Mladá žena vedie zaujímavý dvojitý život
Profimedia

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.