Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Ako to pri podobných udalostiach býva, počas rokov sa našli desiatky ľudí, ktorí si nárokovali autorstvo. Niektorí tvrdili, že boli pri tom, iní vraj poznajú niekoho, kto sa akcie zúčastnil. Takéto vyhlásenia považujú za smiešne aj samotní tvorcovia záberu, ktorých sa podarilo vypátrať redaktorom servera Kotaku. Vďaka výpovediam niekoľkých z nich máme možnosť spoznať pravdu o tejto slávnej snímke.

© Brian Schaeffer

V skutočnosti fotografia pochádza z mesta Mason v americkom Michigane. Na svedomí ju má partička priateľov, ktorých obľúbenou spoločnou aktivitou bolo organizovanie LAN párty a vzájomné súperenie v multiplayerových hitoch z prelomu storočí. Legendárny záber vznikol počas jedného z herných večerov, ktorý z počiatku nebol ničím výnimočný. V pivnici boli prítomní asi desiati chlapci. Tylerovi svitol v hlave geniálny nápad – prilepiť niekoho lepiacou páskou na stropný trám. Idea sa stretla s nadšením a mládenci sa okamžite pustili do práce. Veľké množstvo lepiacej pásky bolo k dispozícii vďaka zamestnaneckej zľave známeho. Brian ako najvyšší člen skupiny zodvihol Drewa, ktorý mal tú česť stať sa testovacím pilotom (respektívne pokusným zvieraťom).

© Brian Schaeffer

Na známej fotke máme možnosť vidieť až druhý pokus. Pôvodný model bol v tomto prípade obohatený o vankúše, vďaka ktorým bol pobyt vo výšinách omnoho príjemnejší. Niekoho následne napadlo naskladať na seba nábytok, a umožniť tak chalanovi hrať hru visiac zo stropu. Tento úplne spontánny nápad bol čerešničkou na torte, ktorá večeru dodala punc legendy a partiu gamerov zapísala do dejín videohernej kultúry a internetových memes. Drew dokázal vydržať hore asi dve hodiny, potom sa začal sťažovať na teplo, hromadiace sa vo vankúšovo-páskovom zámotku.

© Brian Schaeffer

Veľkým šťastím bolo to, že Brian mal požičaný digitálny fotaparát (v tej dobe omnoho vzácnejšia vec). Chopil sa šance a rozhodol sa zvečniť výnimočné dielo svojich priateľov. Neskôr fotografie nahral na herné fórum. Z počiatku sa chalani tešili každej jednej zmienke o ich fotografii a snažili sa viesť záznam o tom, kde všade sa objavila. Nepočítali s tým, do akých rozmerov narastie popularita fotky. Čoskoro sa fotografia stala virálnou a akékoľvek snahy držať krok s tým, kde všade sa objavila boli márne. Počas pätnástich rokov dokázala prebrázdiť celý internet a vždy a znovu sa niekde vynoriť a pobaviť ďalšiu generáciu hráčov.

Venuje sa skupinka z Masonu hraniu aj v súčasnosti? Jonathan Watrous uvádza, že niekedy na seba s kamarátmi natrafia v komentároch pod touto fotografiou na rôznych portáloch. Každá takáto situácia je impulzom k tomu, aby sa starí priatelia opäť pustili do spoločného online zápolenia. Hoci sú už dnes dospelí muži, ktorí majú vlastné domácnosti, rodiny a zamestnania, vždy sú ochotní nájsť si chvíľu času a zaspomínať na bezstarostné roky mladosti.

Zdroj: kotaku.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť