Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Pred desiatimi rokmi vyzeral svet memes úplne inak. Kraľovali mu formáty v štýle „advice animals“, ktoré mali niekoľko spoločných znakov: text v hornej a dolnej časti písaný písmom Impact a pozadie tvorené obrázkom postavy, pre ktorú boli typické určité znaky správania.

Takýmito meme postavičkami bol napríklad sebecký Scumbag Steve alebo večný smoliar Bad Luck Brian. Ďalšie meme, na ktoré radi spomíname, je 10 Guy. Už hneď z jeho tváre je jasné, že znázorňuje typického huliča, ktorý si počas svojich stavov pletie slová a prichádza na neuveriteľné objavy.

10 rokov tajil svoju identitu

Zvláštnosťou 10 Guya je to, že napriek obrovskej popularite tohto meme formátu sa fanúšikom nikdy nepodarilo vypátrať, kto je muž, ktorý mu prepožičal svoju tvár. Náhodné zoskupenia ľudí s príliš veľa voľným časom môžu dokázať hotové divy, ak sa cez internet spoja v snahe dosiahnuť spoločný cieľ. Tu sa im to však nepodarilo.

O desať rokov neskôr, ako sa 10 Guy objavil, sa meme takmer úplne vytratilo z internetu a zostalo len v spomienkach. Vtom sa z ničoho nič prihlásil o slovo jeden britský mladík a postavil sa pred svet s tým, že on je skutočný 10 Guy.

Ponuky na spolupráce

Connor Sinclair sa pre knowyourmeme.com vyjadril, že „10 years of 10 Guy“ je ideálny čas na to, aby odhalil svoju identitu svetu. Hovorí, že dostal viaceré ponuky objaviť sa v reklamách na stolné hry alebo maškrty, všetky však odmietol. Tvrdí, že meme patrí každému a nebolo by správne spájať ho s nejakou značkou. To je charakter!

Budúci influencer?

Vyzerá to tak, že s dlhým oneskorením sa Connor pokúša využiť svoju slávu a stať sa niečím ako influencerom. Na Twitteri a na Instagrame si založil profily s názvom „10guyofficial“ a sľubuje, že už v blízkej dobe prídu veľké veci. Fanúšikovia sa môžu tešiť na predaj NFT artu originálneho meme. Zjednodušene by sa dalo povedať, že ide o unikátny kúsok digitálneho obsahu, ktorý funguje na podobnom princípe ako kryptomeny a má vysokú zberateľskú hodnotu.

Romantická zápletka

Príbeh 10 Guya má aj svoju romantickú zápletku! Napriek tomu, že široká verejnosť jeho identitu nepoznala, Connorovi sa občas stalo, že ho niekto na ulici spoznal a požiadal ho o spoločnú fotografiu. Jedným takýmto človekom bola aj Lucy, s ktorou Connor nedávno oslávil šieste výročie vzťahu. Romantika ešte nezomrela!

Zdroj: knowyourmeme.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť