Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 30.9.2023
sk
Jarolím
cz
Jeroným
, Jeronym, Jarolím

Chce vyzerať ako Hulk. Bodybuilder sa rozhodol skrátiť si cestu pomocou syntholu

Ďalší z týpkov, ktorí chcú byť veľkí bez tvrdej práce.


Ak sa hovorí o problémoch ľudí s vlastným telom, väčšinou sa spomínajú ženy. Každý zažil nejakú debatu o tom, že ženy sú vystavené „nerealistickým ideálom krásy“, ktoré vedú k psychickým problémom, ochoreniam, ako bulímia a anorexia, či extrémnym diétam a radikálnym chirurgickým zákrokom.

Pravda je taká, že podobné problémy neobchádzajú ani mužov. Pochybnosti o vlastnom tele sprevádzajú aj mužov a mnohí volia zvláštne spôsoby vylepšenia vlastného zovňajšku.

Takto sa to nerobí!

Sociálne siete zaujal brazílsky bodybuilder Valdir Segato. Pozornosť jeho príbehu venoval aj britský web Daily Mail, ktorý priniesol niekoľko zaujímavých postrehov. Pri pohľade na jeho telo sa vynára otázka, či je vôbec na mieste nazývať ho bodybuilderom.

Brazilian bodybuilder becomes the real-life Hulk by pumping oil into his musclesValdir Segato, a 48-year-old…

Posted by CCTV on Saturday, October 8, 2016

Ľudia, ktorých predstava o ľudskej anatómii sa nezakladá na postavičkách z anime, vedia, že prirodzene vypestované svaly takto rozhodne nevyzerajú. Valdir nič netají a priznáva, že je napichaný syntholom. Chemikáliu používa dlhé roky.

Zdravotné riziko

Lekári hovoria, že synthol nie je žiadna sranda a s jeho aplikáciou sa spájajú mnohé vážne zdravotné riziká. Výrazne zvyšuje pravdepodobnosť infarktu, môže trvalo poškodiť svalové a nervové tkanivá, čo v najhoršom prípade vedie až k amputácii.

Podobný prípad ako Valdir je mladý Rus Kiril Terešin. Ten sa stal vo svojej vlasti veľmi známou mediálnou postavičkou. Podobne ako Brazílčan, aj Kiril sa v snahe „byť veľký“ poriadne napichal syntholom. Jeho groteskne veľké ramená mu privodili mnohé zdravotné problémy a kvôli opuchu musel byť prevezený do nemocnice.

Nechce s tým prestať

Valdira už pred šiestimi rokmi varovali lekári a dôkladne mu odporúčali, aby so syntholom prestal. On je však tvrdohlavý a odhodlaný tento zlozvyk živiť naďalej. Slová doktorov, priateľov aj náhodných ľudí narážajú na Valdirov odpor a sú absolútne zbytočné. Je so sebou maximálne spokojný a napreduje za svojím snom vyzerať ako Hulk.

Psychológ by zrejme povedal, že Brazílčanova obsesia je následkom traumy z minulosti. Valdir sa priznal, že kedysi bol závislý od drog, kvôli čomu extrémne schudol. Keď sa spamätal, tak sa so sebou rozhodol niečo robiť a dištancovať sa od tohto obrazu.

Cvičil, zdravo sa stravoval, avšak zmena sa mu zdala príliš pomalá. Objavil synthol, čím v konečnom dôsledku len vymenil jednu závislosť za druhú…


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.