Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

22. februára tohto roku sme oslavovali úspešné pristátie robotického vozidla Perseverance na Marse, ale mnohí už pozerajú do budúcnosti. Konkrétne do roku 2027. Práve vtedy by totiž mohol byť sprístupnený vôbec prvý vesmírny hotel.

Ako uvádza aj portál LADbible, na kolosálnom projekte vesmírneho hotela sa už pilne pracuje. Hotový by mal byť v roku 2025, pričom jeho umiestnenie na obežnú dráhu Zeme sa potom predpokladá na rok 2027.

Estación Espacial Clase Voyager.Hotel espacial, privado y con gravedad artificial.La compañía planea comenzar a…

Posted by Todo Sobre Ciencia Y Astronomía Series Documentales Y Eventos Astronómicos on Sunday, February 28, 2021

Jeho kapacita bude 400 hostí a okrem apartmánov budú jeho súčasťou aj reštaurácie, bary, kúpele, kiná, knižnice či koncertné sály. Zároveň si zákazníci budú môcť užiť nádherné pohľady na našu domovskú planétu. Celý projekt má pod palcom spoločnosť Orbital Assembly Corporation, rozhodne sa pri ňom ale neplánuje zastaviť. Hotel by mal byť súčasťou obrovskej vesmírnej stanice, ktorá bude nadizajnovaná tak, aby produkovala niekoľko úrovní umelej gravitácie.

Stanica bude navrhnutá tak, aby vyhovovala vesmírnym agentúram, ktoré vykonávajú výskum s nízkou gravitáciou, ale aj vesmírnym turistom,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení Orbital Assembly Corporation. „Bude pre všetkých, ktorí chcú zistiť, ako sa žije na veľkej vesmírnej stanici. K tomu budú mať pohodlie nízkej gravitácie a služby kvalitného hotela. Na celom projekte sa pracuje už celé roky a podľa Orbital Assembly Corporation pôjde o „prvý projekt výstavby vesmírnej komerčnej stavby v histórii“.

An out-of-this-world space hotel is set to open in 2027.The hotel named Voyager Class space station will be the…

Posted by Brandsynario on Monday, March 1, 2021


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť