Chceme pro ČR zajistit moře. Českí recesisti získajú 1,1 milióna Kč za úspech v eurovoľbách

Jsme naprosto proti migraci. Proto Pražáci do Prahy, Brňáci do Brna, Slováci na Slovensko a důchodci na vysočinu.

Zdroj: European Parliament / flickr.com

Nielen na Slovensku majú voliči pocit, že všetky politické strany sľubujú nesplniteľné a z bežného občana si robia srandu. Našťastie sa vždy nájdu strany, ktoré na tom stavajú celé svoje pôsobenie.

Zisk 1,57% hlasov v eurovoľbách sa môže zdať málo, pre ANO, vytrollíme europarlament je to veľká výhra. Vďaka tomuto zisku sa stalo desiatou najsilnejšou politickou silou v krajine. Okrem toho združenie získa 1,1 milióna Kč na pokrytie volebných nákladov.

Čím je vlastne strana, ktorú svojím hlasom podporilo 37 046 českých voličov, výnimočná? Stačí sa pozrieť do jej programu. Politické hnutie je za zrušenie eura a koruny, chce podporiť autotuning dotáciami na samolepky a maturitné otázky by nahradilo otázkami z TV show Nikdo není dokonalý.

Elegantná dáma, ktorá je líderkou ANO, vytrolíme europarlament je Lucie Schejbalová, youtuberka známa pod menom Sejroška. Dvojkou je Antonín Capoušek, ktorý ako povolanie uvádza kryptobarón. Na kandidátke by sme ďalej našli kúzelníka a aj „ekológa a imitátora Václava Havla“.

Recesistické strany poznáme aj z iných krajín. V susednom Maďarsku niekoľko rokov funguje Magyar Kétfarkú Kutya Párt (Maďarská strana dvojchvostého psa), ktorá do volieb v roku 2010 vstupovala s heslom „Večný život. Pivo zadarmo. Daňové úľavy.“

Na Islande bola činná strana Besti flokkurinn (Najlepšia strana). Najlepšia strana sľubovala neplnenie predvolebných sľubov (nie je to paradox?) a otvorenú korupciu. Po miestnych voľbách v roku 2010 sa tomuto zoskupeniu podarilo ovládnuť mestskú radu v Reykjaviku.

Zdroj: echo24.cz, idnes.cz

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
25 zrkadiel na rôznych miestach, ktoré neboli šťastne umiestnené

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME