Chceš autogram od odsúdeného vraha? České kníhkupectvo organizuje autogramiádu známeho Kajínka!

Budovanie kultu Kajínek dosiahlo novú úroveň.

Niečo, čo na prvý pohľad vyzerá ako zlý vtip, je skutočne pravdou. České kníhkupectvo Knihy Dobrovský pripravilo pre fanúšikov Jiřího Kajínka jedinečnú udalosť – autogramiádu, počas ktorej bude mať každý možnosť stretnúť sa so svojim kriminálnym idolom a získať od neho jeho vlastnoručný podpis. Určite sa nájde množstvo tých, čo budú ochotní vystáť dlhočizný rad. Svedčí o tom aj Kajínkov odchod z väznice pri ktorom ho obklopovali davy fanúšikov, dožadujúcich sa autogramu.

Jiří Kajínek sa na slobodu dostal v máji vďaka milosti udelenej prezidentom Zemanom. Do chládku ho Plzeňský krajský súd poslal v roku 1998. Odsúdený bol na doživotný trest za päť závažných trestných činov, z ktorých najviac pozornosti získala dvojnásobná nájomná vražda.

Autogramiáda sa uskutoční budúcu stredu v kníhkupectve priamo na Václavskom námestí. Ďalšie stretnutia sú plánované v Brne, Ostrave a Havlíčkovom Brode. Autor bude podpisovať svoju knihu s názvom Můj život bez mříží, pôvodne vydanú v roku 2014. Ide o klasické autobiografické dielo, ktoré rozpráva o autorovom detstve, dospievaní a dospelom živote. O veciach, ktoré miluje a veciach, ktoré nenávidí. Rozprávanie je spestrené zážitkami z kriminálne ladených dobrodružstiev.

Hoci sa voči podujatiu zdvihla obrovská vlna kritiky, majiteľ kníhkupectva a organizátor pražskej autogramiády, Petr Dobrovský, si stojí za svojim rozhodnutím. Je podľa neho úplne normálne usporiadať stretnutie s akýmkoľvek autorom knihy,  nachádzajúcej na pultoch kníhkupectva. Dobrovský argumentuje potrebou poskytnutia priestoru rozmanitým názorom a osobnostiam, aj napriek prípadnej kontroverzii.

Dobrý den, ptáte se nás, proč pořádáme autogramiádu Jiřího Kajínka. Odpověď je jednoduchá. Pokud nějakou knihu najdete v…

Gepostet von KNIHY DOBROVSKÝ am Donnerstag, 14. September 2017

Zákazníci takéto vysvetlenie „nežerú“ a považujú ho len za hlúpu výhovorku. Kníhkupectvo je biznis a jeho cieľom je predovšetkým zarábať. Preto u verejnosti prevláda presvedčenie, že ide o vykalkulovanú marketingovú akciu, ktorej cieľom je získať čo najväčšiu pozornosť s využitím mediálne zaujímavej postavy.

Ako to majú Česi vo zvyku, mnohí z nich na absurdnú situáciu reagovali humorom a satirou. Viacerí sa na stránke udalosti pýtali, či Kajínek podpíše aj prinesené zbrane. Niektorí navrhovali presunutie udalosti do oveľa vhodnejších priestorov väznice na Pankráci. Padla aj otázka, koľko osôb je potrebné zavraždiť, aby vám v spolupráci s kníhkupectvom bolo umožnené zorganizovať si vlastnú autogramiádu.

Takto to tam vyzerá

Titulná fotografia: knihydobrovsky.cz
Zdroj: knihydobrovsky.cz, eurozpravy.cz

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Keď spolužitie psa a mačky nedopadne tak, ako si si predstavoval

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME