Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Chceš do svojho života zaradiť viac pohybu? Stačí, ak zmeníš svoje návyky a zaradíš tieto maličkosti

Vďaka týmto maličkostiam sa tvoj život stane aktívnejším.


V dnešnom hektickom svete je dôležité venovať pozornosť svojmu fyzickému zdraviu a pohybu. Aj keď často nemáme dostatok času na cvičenie alebo športovanie, stále sa s tým dá niečo urobiť. Ak chceš mať vo svojom živote viac pohybu, skús zmeniť svoje zaužívané stereotypy a zaradiť tieto maličkosti. Uvidíš, povedie to k zlepšeniu celkového blahobytu.

Vyber si schody namiesto výťahu

Keď sa nachádzaš v budove s viacerými poschodiami, zvoľ si radšej schody namiesto výťahu. Táto jednoduchá zmena môže pridať do tvojho dňa viac pohybu a zlepšiť kondíciu. Navyše je to skvelý spôsob, ako rýchlo prebudiť telo a zvýšiť energiu.

Pravidelné prestávky

Ak máš prácu, ktorá si vyžaduje dlhé sedenie pred počítačom, zvoľ si pravidelné prestávky na cvičenie. Stačí niekoľko minút strečingu, krátkeho cvičenia s váhami alebo dokonca len krátke prechádzky okolo kancelárie. Tieto prestávky nielenže zlepšujú krvný obeh, ale aj zvýšia tvoju produktivitu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Ako nezaspávať v práci? Tieto lifehacky ti pomôžu udržať si pozornosť počas celého dňa, aj keď nemáš dostatok energie

Využi prírodné prostredie

Ak máš možnosť, využi prírodu. Choď na prechádzku do parku, bicykluj sa po okolí alebo sa zapoj do iných vonkajších športových aktivít. S čerstvým vzduchom a prírodnou scenériou sa cvičenie stáva menej povinnosťou a viac zábavou.

Chceš do svojho života zaradiť viac pohybu? Stačí, ak zmeníš svoje návyky a zradíš tieto maličkosti
Shutterstock

Aktívne stretnutia

Pri plánovaní spoločenských stretnutí s priateľmi alebo rodinou sa snaž zvoliť aktívnejšie aktivity. Namiesto sedenia v reštaurácii sa vyberte na piknik do parku, zvoľte jazdu na bicykli alebo spoločnú prechádzku. Tieto aktivity nielenže podporujú pohyb, ale vytvárajú aj silnejšie a zdravšie vzťahy.

Chôdza namiesto jazdy

Ak máš možnosť, vyber si chôdzu namiesto jazdy autom alebo verejnou dopravou. Skús chodiť pešo na krátke vzdialenosti alebo zvoliť bicykel ako dopravný prostriedok pre každodenné cesty. Aj toto patrí medzi maličkosti, ktoré prinesú do tvojho života viac pohybu a zároveň pomôžu pri ochrane životného prostredia.

Domáce práce ako cvičenie

Domáce práce sú tiež maličkosti, ktorými pridáš viac pohybu do dňa. Pri upratovaní, záhradkárčení alebo dokonca pri jednoduchých úlohách ako vysávanie alebo umývanie okien zapájaš celé telo a všetky svaly. Takto sa nielenže zbavíš povinností, ale prinesieš si do života pohyb a benefity z cvičenia.

Chceš do svojho života zaradiť viac pohybu? Stačí, ak zmeníš svoje návyky a zradíš tieto maličkosti
Shutterstock

Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.