Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Videokonferencie zažívajú kvôli pandémii koronavírusu pomerne veľký rozmach. Mali sme ich tu, pravdaže, už aj predtým, ale zdá sa, že naplno po nich firmy siahli až teraz. A nielen firmy, podobným spôsobom prebieha aj dištančná výuka študentov.

A ako to už tak chodí, ľudia vymýšľajú akékoľvek triky, aby sa z práce či výuky mohli uliať. Portál Unilad napríklad informuje o novej aplikácii Zoom Escaper, ktorú vytvoril Sam Lavigne a ktorá podľa neho efektívne zničí akékoľvek video-stretnutie.

Shutterstock

Jednoduchý trik

Vlastne na tom nie je nič komplikované. Používateľ si pred začiatkom videohovoru vyberie z možností rôznych nepríjemných zvukov. Keď videokonferencia začne, tento zvuk budú počuť všetci jej účastníci, keď dotyčný začne rozprávať.

A keďže ide o naozaj otravné a vyrušujúce zvuky (napríklad ozvena v hlase, psí štekot alebo plač), lenivec sa môže vyhovoriť na nejakú poruchu internetového pripojenia a odhlásiť sa. Tým zároveň odľahne aj ďalším pracovníkom či študentom, keďže nebudú musieť počúvať tie ohavné pazvuky. Sofistikované!

„Do vášho hlasu môžete pridať rôzne efekty, čím vytvoríte ilúziu, že vaše pripojenie je zlé, alebo, že musíte ísť utíšiť psa vo svojom byte,“ uviedol Lavigne. „Postupujte podľa týchto krokov a nikto nebude ochotný mať s vami videohovor,“ dodal. Zároveň podotkol, že aplikácia by mala fungovať prakticky vo všetkých programoch (Zoom, Google Meet či Microsoft Teams). Zároveň podľa neho nie je vylúčené, že postupne rozšíri portfólio dostupných nepríjemných zvukov.

Niektorí používatelia mu napríklad navrhli, aby k nim pridal aj detský plač. Názory na Lavigneovu appku sú zatiaľ prevažne pozitívne. Ľudia, pre ktorých sa kvôli pandémii stali videokonferencie denným chlebom a už ich majú plné zuby, sú teraz vystavení pokušeniu Zoom Escaper vyskúšať. Ďalší tento vynález označili za „revolučný“ a „vec, o ktorú nikto neprosil, ale ktorú každý potrebuje“. Vyskúšaš ju aj ty?


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť