Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Tiež sa počítaš medzi fanúšikov fantasy seriálu Game of Thrones z dielne HBO? Možno je to naivná otázka, keďže tento seriál sa stal skutočným fenoménom a milujú ho milióny divákov na celom svete. Hoci posledné série zbierali skôr kyslé reakcie, ako celok ostáva Game of Thrones skutočne skvelým seriálom, ku ktorému sa iste bude nejeden z nás rád vracať.

A ako uvádza aj portál Find It, priaznivci Westerosu v Londýne majú navyše o dôvod na radosť viac. Na námestí Leicester Square totiž pribudla socha legendárneho Železného trónu! Ak si seriál videl, tak iste dobre vieš, že práve na tento trón mali zálusk mnohé rody v seriáli. Trón je súčasťou série sôch Scenes in the Square, ktoré zobrazujú aj iné populárne postavy popkultúry, napríklad Wonder Woman či Batmana.

Profimedia

Fanúšikovia seriálu si teda môžu na vlastnej koži vyskúšať, aké je to sedieť na tomto kultovom tróne. Herec Isaac Hempstead Wright, ktorý si v seriáli zahral Brana Starka, na Twitteri napísal, že mu socha Železného trónu urobila obrovskú radosť. Podľa neho ide o skvelú formu pripomienky seriálu, ktorý práve oslávil dekádu od premiéry prvého dielu.

Game of Thrones vychádzal z kultovej knižnej ságy Pieseň ľadu a ohňa od Georga R. R. Martina. Tá sama ešte nie je dokončená, keďže Martin plánuje vydať ešte dva diely. Momentálne už niekoľko rokov pracuje na šiestej knihe s názvom The Winds of Winter. Na pláne je následne posledná siedma kniha s názvom A Dream of Spring. Momentálne sa tiež pracuje na prequelovom seriáli House of the Dragon, ktorého by sme sa mali dočkať v roku 2022.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť