Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Chceš skoncovať s fajčením? 8 konkrétnych krokov, ako sa oslobodiť od závislosti

Ako skoncovať s fajčením: Cesta k zdraviu a slobode.


Fajčenie je nepríjemný zlozvyk, ktorý, bohužiaľ, neovplyvňuje iba toho, kto ho má, ale aj ľudí v jeho okolí. Aj keď je dobre známe, že tento zlozvyk má vážne negatívne účinky na zdravie, mnoho fajčiarov sa stále snaží nájsť spôsob, ako s fajčením skoncovať.

Skoncovať s fajčením je výzva, ale je to aj jeden z najlepších darčekov, ktoré môžeš dať svojmu zdraviu a kvalite života. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko dôležitých krokov a stratégií, ktoré ti môžu pomôcť prestať fajčiť a dosiahnuť zdravší životný štýl.

1. Nájdi motiváciu

Prvým krokom k tomu, ako úspešne skoncovať s fajčením, je nájsť dôvody, prečo chcem prestať. Tieto dôvody môžu byť rôzne, napríklad zlepšenie zdravia, úspora peňazí, zlepšenie kondície, ochrana blízkych pred pasívnym fajčením alebo jednoducho túžba po tom žiť bez závislosti. Dôležité je mať jasno v tom, prečo chcem prestať.

2. Nastav si dátum a vytvor plán

Ďalším krokom k úspešnému ukončeniu fajčenia je stanoviť si konkrétny dátum. Tento dátum by mal byť dostatočne vzdialený, aby si sa na všetko mohol psychicky pripraviť, ale nie príliš vzdialený, aby si to neodkladal na neurčito. Po nastavení dátumu si vytvor plán konkrétnych krokov, ktoré ti pomôžu skoncovať s fajčením.

3. Hľadaj podporu

Ako skoncovať s fajčením? Je to proces náročný, nielen fyzicky, ale aj emocionálne. Preto je dôležité nájsť podporu od priateľov alebo rodiny. Dobrým riešením je tiež pripojenie sa k skupine snažiacej sa o podobný cieľ.

4. Identifikuj spúšťače

Snaž sa identifikovať to, čo ťa vedie k fajčeniu. Môžu to byť stresové situácie, spoločenské udalosti, nuda alebo iné okolnosti. Keď budeš mať prehľad o tom, čo spôsobuje tvoju túžbu po cigaretách, budeš môcť lepšie pracovať na tom, ako týmto spúšťačom čeliť bez toho, aby si siahol po cigaretách.

Chceš skoncovať s fajčením? 8 konkrétnych krokov, ako sa oslobodiť od závislosti
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.