Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 23.2.2024
sk
Roman, Romana
cz
Svatopluk

Posledné dni trávi väčšina z nás mnoho času doma. Práca z domu a obmedzený pohyb nám vytvára to, že sa chceme doma cítiť čo najpríjemnejšie a najproduktívnejšie. Jedným zo spôsobov, ako si upraviť spálňu alebo pracovňu, je využitie pravidiel feng šuej.

Feng šuej je čínske umenie, ktoré pracuje s energiami s cieľom harmonizovať ľudí s ich okolím. V dnešnej dobe sa s týmto termínom stretávame pri interiérovom dizajnérstve. Toto umenie by nám malo dopomôcť k tomu, aby sme mali vybalansované energie v miestnosti a tým čerpali tú najlepšiu energiu, ktorú nám vie daná izba ponúknuť. Aké pravidlá by sme sa mali dodržiavať na to, aby sme dosiahli harmóniu v našom domove?

1. Poriadok

Neupratané izby v dome na teba môžu pôsobiť veľmi stresujúco. Vieš, že to všetko budeš musieť poupratovať, a každým dňom sa tento bordel hromadí. Základom feng šuej je zachovávať si v miestnostiach poriadok. Pocit, keď ráno vstaneš a všade okolo seba vidíš čistotu, je na nezapletenie, najmä ak sa s ním často nestretávaš.

Produktivita, ako aj organizovanosť začne narastať, hneď ako máš vo svojom dome alebo byte poupratované. Mal by si začať s bežnými vecami, ktoré môžu brániť prúdu pozitívnej energie do domu. Či už to bude šatník, alebo poumývanie okien. Je nemožné mať silné čchi v neusporiadanom a chaotickom príbytku.

Shutterstock

2. Rastliny

Čím viac rastlín, tým lepšie sa doma cítime. Spojitosť s prírodou mala na ľudí stále pozitívny dopad, a to isté platí aj v prípade feng šuej. Pre ideálnu pohodu by si sa mal vyhnúť rastlinám s tŕňmi a kaktusom. Najvhodnejšie sú rastliny ako aleo vera, fikus alebo banánovník. Rastliny dodávajú pozitívnu energiu už len vďaka tomu, že ak sú v blízkosti počítačov alebo rôznych zariadení, tak môžeš mať pocit väčšej efektívnosti.

3. Spálňa

Vlastné pravidlá má aj izba, v ktorej tráviš asi najviac času. Je to miestnosť, kde relaxuješ a kde by si sa mal cítiť v čo najväčšej harmónii a spokojnosti. Práve preto by si v tejto miestnosti nemal robiť svoju prácu a žiadne stresujúce aktivity. Čo sa týka postele, tak tá by nikdy nemala byť oproti dverám, a už vôbec by si nemal spať s nohami oproti dverám.

Posteľ by sa nemala nachádzať hneď vedľa okna a vonkoncom by si nemal mať okno nad hlavou. Popri spánku potrebuješ silnú oporu stien a nemal by si mať blízko seba okná a dvere. Tvoja dobrá energia by od teba mohla veľmi rýchlo odísť. Spálňa by mala byť minimalistická a bez zbytočností.

Shutterstock

4. Farby

Súčasťou feng šuej je využitie správnych farieb. Aby si sa necítil depresívne, ideálnou voľbou je mať v celom dome čo najviac svetla. Sám by si sa ale mal rozhodnúť, aká farba je pre teba tá vhodná. Zelená väčšinou pôsobí pokojne a relaxačne, zatiaľ čo červená je živšia. Je na tebe, akú atmosféru si chceš navodiť.

5. Elementy

Dôležitou súčasťou tohto umenia sú elementy. Tie sú: drevo, oheň, zem, voda a kov. Vo feng šuej existuje kompas, ktorý sa nazýva bagua. Na základe neho by si si mal vedieť vystavať obydlie podľa svetových strán a jednotlivých elementov. Osem oblastí kompasu zodpovedá piatim elementom.

Na východnej časti svojho domu by si mal využívať drevo, a teda aj hnedú a zelenú farbu. Tieto neutrálne farby stimulujú rodinu a zdravie. Každá z ôsmich svetových strán má svoje opodstatnenie, ako to vidieť na tomto kompase.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.