Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Chceš vyhrať 1 000 000 dolárov? Pomôžeme ti rozlúštiť Kazmovu šifru k trezoru plnému peňazí

Vďaka desiatim číslam sa z teba stane boháč. Má to však háčik.


Kazmov film ONEMANSHOW: The Movie spôsobil najmä v Čechách obrovský ošiaľ. Ako sa však ukázalo, ide len o začiatok hry o milión dolárov (920-tisíc eur). Ako sa dostaneš k stráženému trezoru, v ktorom sa nachádza tento rozprávkový obnos peňazí? A čo je najdôležitejšie – čo musíš spraviť, aby si ho otvoril?

Kazma rozdistribuoval v kinách po celej Českej a Slovenskej republike karty k trezoru. Dostal ju v kine každý, kto si kúpil lístok na jeho film. Stačí „len“ rozlúštiť 10-miestne heslo, ktoré trezor otvorí. Samotná karta je akýmsi pomyselným kľúčom, aby si heslo vôbec mohol zadať. V obehu je aj jedna karta, ktorá nepotrebuje žiadne heslo. Vďaka nej vyhráš bez kódu.

Trezor a pomôcka

Trezor je umiestnený na výstavisku v Prahe a nepretržite ho strážia „ozbrojení ťažkoodenci“ (tak sa snažia vyzerať). Samozrejme, môžeš k nemu kedykoľvek pristúpiť, vložiť svoju kartu a skúsiť šťastie. Má to ale jeden podstatný háčik – s každou kartou máš len jeden pokus.

Šifra, ktorú musíš rozlúštiť, aby si získal správne heslo, je súčasťou obrieho betónového monumentu. Nachádza sa blízko českej obce Lysá na Labem. Ide o 90 betónových kvádrov so symbolmi tvoriacimi samotnú šifru, nad ktorou sa týči vysoký stĺp s odpočtom. Ten značí zostávajúci čas do konca hry. Akonáhle vyprší, hra končí. Potom trezor z výstaviska navždy zmizne.

Ako rozlúštiš šifru?

Touto otázkou sa zaoberá instagramový profil rozlusteni_sifry_kazma. Kolujú v nej najrôznejšie teórie o tom, ako správne vyriešiť aktuálne najväčšiu českú hádanku. Zaujali nás najmä tie, ktoré sa zdajú byť až príliš jednoduché. Napríklad, že číselná kombinácia obsahuje dátum narodenia Kazmovej bývalej partnerky, ktorej istým spôsobom venoval celý film.

Netreba zabudnúť ani na grafickú podobnosť so šiframi, ktoré kedysi posielal Zodiac. Ak ho nepoznáš, tak stále patrí medzi najznámejších sériových vrahov, ktorého nikdy nechytili. Keďže od jeho besnenia prešli už desiatky rokov, s najväčšou pravdepodobnosťou je už mŕtvy. Každopádne, možno sa jeho šiframi inšpiroval aj samotný Kazma.

Chceš viac pomôcok? Klikni na spomínaný profil a možno nájdeš kúsok skladačky, ktorý ťa nasmeruje správnym smerom. Vďaka nám už vieš, že taký profil vôbec existuje, čo je pomerne cenná informácia. Zvyšok je na tvojej šikovnosti. Veľa šťastia!


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.