Zdroj: ©Shutterstock

Chceš žiť spokojný život bez stresu? Toto sú veci, na ktoré by si sa mal vykašľať

Niektorých vecí je dobré sa zbaviť, aby sme sa cítili šťastnejšie.

5. Strach z nepoznaného

Pociťovať strach či nervozitu z niečoho nového je normálne. Len sa tomu netreba poddať a brániť sa vyskúšaniu nových vecí a možno tým aj zmeny svojho života k lepšiemu, iba kvôli strachu. Najlepšie veci sa totiž stávajú práve vtedy, keď sa dostaneme z komfortnej zóny. Aj keď je to niekedy náročné, oplatí sa prekonať strach.

6. Trávenie priveľkého množstva času na sociálnych sieťach

Sociálne siete majú tendenciu presilovať a zbytočne zaťažovať našu myseľ a odvádzať pozornosť od toho, čo je skutočne dôležité. Niekedy je fajn si vypnúť upozornenia a obmedziť množstvo času stráveného na internete. Naopak, psychickému zdraviu prospieva nájsť si hobby aj v „offline režime“ a tráviť viac času so svojimi priateľmi a rodinou.

Shutterstock

7. Čiernobiele nazeranie na svet

Myslenie v extrémoch je tiež niečo, čo ti môže brániť byť šťastným. Z rôznych pohľadov nie je nič rovnaké. Nikto nemá absolútnu pravdu a nikto nie je úplne zlý. Ide o uhol pohľadu. Čaro je v tom pozerať sa na svet pozitívne, aj keď máš pocit, že sa ti rozpadá.

Odporúčame prečítať:

Nepraktické a otravné. 10 kúskov oblečenia, ktoré si chceš čo najskôr vyzliecť

8. Citové neodpútanie sa od ľudí, ktorí už dávno patria do našej minulosti

Stáva sa, že máme tendenciu sa fixovať na ľudí a na spomienky, ktoré sú už dávno preč. Napríklad, nedokážeme nadviazať nový vzťah, pretože stále myslíme na ex a fantazírujeme o tom, aké by to bolo, keby sa nič nezmenilo alebo by sme dokázali vrátiť čas späť. A vskutku naozaj dúfame, že sa k tomu človeku ešte vrátime, aj keď my už dávno patríme do jeho minulosti.

Svet sa mení, čas sa posúva a my postávaním na mieste a sužovaním sa, že už nič nebude také ako bolo, stratíme večnosť.

9. Ohováranie, kritizovanie ostatných

Medzi kritizovaním iných a vlastným šťastím existuje priama súvislosť. Keď príliš poukazujeme na nedostatky ostatných, môže to svedčiť aj o tom, že sami nie sme šťastní, resp. spokojní so svojím životom.

Je úplne v poriadku nesúhlasiť s niekým alebo niečím, no mali by sme vždy pamätať na to, že ľudia nemusia získať náš súhlas, aby mohli žiť svoj život. Kritizovaním a „hejtmi“ si vo svojom živote vytvárame zbytočnú negativitu.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné