Cheaty v realite: Ľudia sa delia o múdre rady, ktoré ti uľahčia a spríjemnia život

„Nikto nezastaví chlapíka s pizzou. Takto som sa dostal na množstvo koncertov.“

Keďže život neprišiel s návodom, musíme si ho za pochodu vytvoriť sami. Na niečo prídeš metódou pokus-omyl, na iné stačí dávka prirodzenej inteligencie a ďalšie ti predá niekto skúsenejší. Napríklad títo ľudia, ktorí našli „cheaty“ na skutočný život a určite ich oceníš aj ty.

1. Ak ti v reštaurácii chutilo a nemal si žiadne výhrady ani k obsluhe, tak si daj zavolať manažéra a poďakuj mu. Ľudia chcú zvyčajne hovoriť s manažérom len vtedy, keď sa na niečo sťažujú a počuť raz aj pochvalu je veľmi príjemná zmena. Okrem milého úsmevu som často na oplátku dostala aj nejaký ten drink či dezert na účet podniku.

2. Keď priznáš, že si urobil chybu a budeš sa snažiť ju odčiniť, ľudia to ocenia a budú ťa tým väčšmi rešpektovať. Priznať si chybu nie je slabosť, hoci to tak mnohí vidia.

3. Som asistentka učiteľa v materskej škôlke. Zistila som, že keď sedíme v kruhu a ja poprosím deti, aby mi ukázali, aké silné sú ich „sedacie a počúvacie svaly“, tak sa začnú predbiehať v tom, kto lepšie sedí a pozornejšie počúva.

https://giphy.com/gifs/ionedigital-madamenoire-hello-beautiful-listen-to-black-women-1BffvyZzY5vcA2wrcj

4. Kráčaj s nejakým cieľom. Aj keby ten cieľ bol len zobrať pero zo stola alebo sa dotknúť steny. Ľudia naokolo akosi vycítia, že si zaneprázdnený a nechajú ťa na pokoji. Mám to odskúšané a funguje to zakaždým.

5. Nikto nezastaví dievča či chalana, ktorý v rukách drží krabicu s pizzou. Nikdy. Tento trik ma dostal do zákulisia mnohých koncertov a akcií.

6. Schovaj nanuky či zmrzlinu do prázdnej škatule od mrazenej zeleniny. Deti na to nikdy neprídu a ty ju budeš môcť zožrať celú sama uprostred noci, keď ony už budú sladko spať.

https://giphy.com/gifs/spongebob-squarepants-hungry-patrick-Enff1Iz0F4t1u

7. Správna odpoveď na akýkoľvek kompliment je ďakujem. Žiadne ale neblázni ani nevymýšľaj si. Len jednoduché ďakujem. Ak chceš pokračovať v konverzácii, môžeš za to dodať ešte nejakú formulku ako napríklad tie šaty som kúpila v obchode v centre alebo to preto, že som veľa trénovala. Určite však neoponuj. Keď ti niekto venuje kompliment, je to preto, že sa mu niečo na tebe páči. Tak načo to zhadzovať?!

8. Ako dospelák môžeš povedať hocijakému dieťaťu, ktoré beží, nech nebeží. A ono prestane.

9. Keď niekto povie nejakú pravdivú informáciu, povedz „to je pravda“ namiesto „ja viem“. Druhú stranu to nepochybne poteší a ty aj takto ukážeš, aký brutálne inteligentný a sčítaný tvor to vlastne si.

https://giphy.com/gifs/stop-serena-full-sWEZefiHEtdPW

10. Aj po svadbe sa správaj ku svojej polovičke ako v období, keď si sa ju snažil zbaliť. Väčšinou sa ľudia po vyslovení toho čarovného „áno“ prestávajú snažiť, lebo si myslia, že už majú vyhrané. Ale nemajú a presne toto je dôvod, prečo množstvo manželstiev končí rozvodom. Partneri na tom vzťahu jednoducho prestali pracovať.

11. Menej sľubov, viac činov. Ak sľúbiš, že si ustelieš posteľ, no nakoniec vypucuješ celú izbu, všetci budú v nemom úžase. Ak však povieš, že upraceš celý byt, no z nejakých príčin to skončí len pri tvojej izbe, budú naopak, sklamaní. A pritom si urobil v oboch prípadoch takú istú robotu, len si si v každom inak nastavil latku.

12. Na noc si na mobile zapni režim Nerušiť. Slovami sa hádam ani nedá opísať, o koľko sa zlepší kvalita tvojho spánku, keď ťa zrazu nebudú ustavične rušiť upozornenia, maily a svokra, ktorá má o polnoci potrebu spamovať rodinný skupinový chat, lebo je v inom časovom pásme.

https://giphy.com/gifs/zaralarsson-zara-larsson-3o6YfZArBozdOCYuv6

13. Keď odomkneš úroveň „mám totálne v p*či, čo si o mne ľudia myslia“, tak si za vodou. To je kľúč k šťastnému životu. Staraj sa o seba a rob to, čo ťa napĺňa (samozrejme, len ak to neubližuje iným).

14. Najlepšia rada do života prišla od môjho otca, keď som to najmenej čakal: Synku, nechoď von a nesnaž sa hľadať si priateľov. Choď von a snaž sa nerobiť si nepriateľov.

15. Nemusíš ľuďom vysvetľovať, prečo niečo nechceš/ nevieš/ nemôžeš urobiť. Proste sa to nedá a hotovo. Nie si na súde, aby si sa obhajoval.

https://giphy.com/gifs/originals-party-logo-pool-l46C59zKz96rY4HW8

Zdroj: reddit.com
Titulná fotka: Shutterstock

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
30
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
19
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Hrozné posteľné historky: Dôkazy, že tvoj partner nemá ani poňatia, čo tam dole robí

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME