Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Chlapček prepašoval svoju knihu do knižnice. Teraz má kopec záujemcov

8-ročný chlapec je jasným dôkazom, že na "vydanie" knihy nepotrebuješ vydavateľstvo.


Čo by si urobil, keby si mal osem rokov a vaši by ťa nechali na chvíľu bez dozoru? Napchal si do nosa figúrku z Človeče, nehnevaj sa? Zjedol dážďovku, muchu alebo inú háveď, ktorá by ti akurát skrížila cestu? Nuž, chlapček, o ktorom písal portál Bored Panda, sa nerozhodol ani pre jednu z týchto možností.

8-ročný Dillon Helbig sa rozhodol svoj čas využiť kreatívne a napísať knihu. Hoci to nie je práve aktivita, ktorú by človek očakával od druháka, iniciatíve sa medze nekladú. A tá malému spisovateľovi rozhodne nechýbala. Ako každý autor, aj Dillon túžil po tom, aby si jeho dielo prečítal aj niekto iný ako rodičia či kamaráti zo školy. Vymyslel teda bravúrny plán.

Malý chlapec prepašoval knihu na policu v knižnici

Chlapček vôbec nečakal, že sa to vyvŕbi práve takto. Keď ho babka zobrala do miestnej knižnice v meste Boise v Idahu, jednoducho svoju knihu – ktorá sa, mimochodom, volá The Adventures of Dillon Helbig’s Crismis – potajomky odložil na jednu z políc a odišiel. „Musel som byť nenápadný, ako keď si beriem čokoládu,“ povedal chlapec pre televíziu KTVB.

Na druhý deň prišiel opäť a čo nevidí – kniha bola fuč. Celý príbeh teda povedal mame a tá zavolala do knižnice, aby zistila, čo sa s ňou vlastne stalo. Vysvitlo, že ju objavila jedna z knihovníčok. Tej sa zapáčila natoľko, že sa ju rozhodla oficiálne zaradiť do ponuky. To bolo, očividne, dobré rozhodnutie – príbehy detského autora majú totiž momentálne viac ako 100 čakateľov.

„Je to šialené,“ vyjadril sa Dillon na margo deja svojho príbehu. Nebudeme ti spoilovať, čo presne sa v ňom odohráva (predsa len, nikdy nevieš, kedy sa ho chytí nejaký vydavateľ a spraví z neho nového Harryho Pottera). No ak si chceš pod slovom šialené predstaviť niečo konkrétnejšie, skús napríklad cestovanie časom, vybuchujúce dekorácie či obrovského moriaka. Nebudeš ďaleko od pravdy.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť