Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Rodičia sú schopní pre svoje deti robiť naozaj výnimočné veci a ich drobci sú pre nich často skutočnou motiváciou na prekonanie samých seba. Takým je aj otecko a vášnivý pestovateľ Douglas, o ktorom píše portál LADbible.

Prekonal očakávania

Štvorročný Stellan mal v marci na svojho otca pomerne netradičnú požiadavku. Chcel, aby mu vypestoval slnečnicu vysokú ako ich dom. A podarilo sa. Nadšený záhradkár, 42-ročný Douglas Smith, za štyri mesiace vypestoval na dvore slnečnicu – rekordmanku. Má šesť metrov a stala sa tak najvyššou spomedzi slnečníc vo Veľkej Británii. Týči sa nad ich rodinným domom v Hertfordshire.

Profimedia

Brit sa o rastlinu príkladne stará a zalieva ju niekoľkokrát za deň, no nie je to „iba tak“. Aby to zvládol, musí vyliezť na rebrík. Okolo slnečnice museli postaviť aj lešenie, aby ju udržali, keďže je obrovská.

Úspech sa dal čakať

Rastline, ktorá už prerástla dom Smithovcov, sa darí veľmi dobre a Douglas si myslí, že ešte podrastie. Úspech sa dal však očakávať, keďže slnečnica má dobrú genetickú výbavu. Brit totiž semená kúpil od Johna Butlera, ktorý vypestoval najvyššiu slnečnicu v Severnej Amerike.

Splnil sa im sen

Malý Stellan vyzerá pri otcovom „veľdiele“ ako trpaslík, no pôsobí veľmi šťastne a spokojne. Douglas sa teší, ako sa jeho synček bude môcť všetkým v škôlke pochváliť, že sa mu splnilo to, po čom od začiatku roka tak túžil. No nie je úplne jasné, kto má z rastliny väčšiu radosť, či otec, alebo syn…

Profimedia
Profimedia

Zdroj: LADbible


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.