Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Rodičia sú schopní pre svoje deti robiť naozaj výnimočné veci a ich drobci sú pre nich často skutočnou motiváciou na prekonanie samých seba. Takým je aj otecko a vášnivý pestovateľ Douglas, o ktorom píše portál LADbible.

Prekonal očakávania

Štvorročný Stellan mal v marci na svojho otca pomerne netradičnú požiadavku. Chcel, aby mu vypestoval slnečnicu vysokú ako ich dom. A podarilo sa. Nadšený záhradkár, 42-ročný Douglas Smith, za štyri mesiace vypestoval na dvore slnečnicu – rekordmanku. Má šesť metrov a stala sa tak najvyššou spomedzi slnečníc vo Veľkej Británii. Týči sa nad ich rodinným domom v Hertfordshire.

Profimedia

Brit sa o rastlinu príkladne stará a zalieva ju niekoľkokrát za deň, no nie je to „iba tak“. Aby to zvládol, musí vyliezť na rebrík. Okolo slnečnice museli postaviť aj lešenie, aby ju udržali, keďže je obrovská.

Úspech sa dal čakať

Rastline, ktorá už prerástla dom Smithovcov, sa darí veľmi dobre a Douglas si myslí, že ešte podrastie. Úspech sa dal však očakávať, keďže slnečnica má dobrú genetickú výbavu. Brit totiž semená kúpil od Johna Butlera, ktorý vypestoval najvyššiu slnečnicu v Severnej Amerike.

Splnil sa im sen

Malý Stellan vyzerá pri otcovom „veľdiele“ ako trpaslík, no pôsobí veľmi šťastne a spokojne. Douglas sa teší, ako sa jeho synček bude môcť všetkým v škôlke pochváliť, že sa mu splnilo to, po čom od začiatku roka tak túžil. No nie je úplne jasné, kto má z rastliny väčšiu radosť, či otec, alebo syn…

Profimedia
Profimedia

Zdroj: LADbible


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť