Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Ak si myslíš, že ešte nemáš na podnikanie vek alebo si ešte „mentálne“ nedozrel, malý Brit, o ktorom píše portál Daily Mail, ťa rýchlo vyvedie z omylu. Chlapček totiž začal podnikať rekordne skoro, už v šiestich rokoch.

Má vlastnú záhradnícku firmu

Alfie Bradley z Cornwallu využil obdobie koronavírusovej karantény na zostrojenie obchodného plánu. Založil si vlastnú údržbársku a záhradnícku firmu, ktorá nesie názov „Alfred’s Cutting Services“.  Zamestnancov však ešte nemá, prácu vykonáva sám.

Svojpomocne si tiež vytvoril pracovnú uniformu. Alfie má na to, že začal len nedávno, už aj dostatočný počet zákazníkov. Má troch stálych klientov a slušný počet jednorazových zákaziek.

Profimedia

Chlapček trpí poruchou reči

Mama malého podnikateľa, Amy, tvrdí, že úspechy jej syna sú o to pôsobivejšie, že mu v štyroch rokoch bola diagnostikovaná porucha reči. Do tohto veku s nikým nekomunikoval, a to malo veľký vplyv na jeho sociálne zručnosti. Z vonkajšieho sveta mal strach. Čo sa týka školskej výučby, je tiež veľmi pozadu a potrebuje pomoc asistenta.

Jeho porucha má vplyv na to, ako počuje a vyslovuje, ale s pomocou svojich učiteľov, rečovej terapie a podpory najbližších sa začal zlepšovať. Toto podnikanie je, podľa slov Amy, pre Alfieho veľká vec. Hovorí, že v ňom vidí veľké odhodlanie.

Profimedia

Pracovníkom v zdravotníctve poskytuje zľavu

Chlapček so svojím zárobkom narába napriek nízkemu veku zručne. Namiesto toho, aby peniaze minul na sladkosti alebo hračky, všetky zisky investuje do rozvoju podnikania a kupuje si nástroje, ktoré potrebuje na lepšiu a efektívnejšiu realizáciu práce. So zákazníkmi komunikuje osobne, telefonicky, ale aj cez svoju facebookovú stránku.

S účtovníctvom mu pomáha jeho otec Anthony, ktorý ho pri výkone zákaziek sprevádza, no rodina svorne tvrdí, že všetku prácu vykonáva Alfie sám. Mladík si za každú zákazku účtuje desať libier (cca 11 eur), no pracovníkom britskej Národnej zdravotnej služby poskytuje zľavy.

Raz bude milionár

Chlapček najnovšie pridal k zoznamu poskytovaných služieb aj čistenie okien. Chce si našetriť a kúpiť garáž pre svojho otca a strýka. Šesťročný Alfie sa zadúša, že raz bude milionárom. No má aj ušľachtilejší cieľ. Hovorí, že najviac túži potom, aby boli všetci okolo neho šťastní.

Profimedia

Zdroj: Daily Mail


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť