Chlapček začal vo svojich šiestich rokoch podnikať, pretože sa chce stať milionárom

So zarobenými peniazmi hospodári rozumne.

Zdroj: Profimedia

Ak si myslíš, že ešte nemáš na podnikanie vek alebo si ešte „mentálne“ nedozrel, malý Brit, o ktorom píše portál Daily Mail, ťa rýchlo vyvedie z omylu. Chlapček totiž začal podnikať rekordne skoro, už v šiestich rokoch.

Má vlastnú záhradnícku firmu

Alfie Bradley z Cornwallu využil obdobie koronavírusovej karantény na zostrojenie obchodného plánu. Založil si vlastnú údržbársku a záhradnícku firmu, ktorá nesie názov „Alfred’s Cutting Services“.  Zamestnancov však ešte nemá, prácu vykonáva sám.

Svojpomocne si tiež vytvoril pracovnú uniformu. Alfie má na to, že začal len nedávno, už aj dostatočný počet zákazníkov. Má troch stálych klientov a slušný počet jednorazových zákaziek.

Profimedia

Chlapček trpí poruchou reči

Mama malého podnikateľa, Amy, tvrdí, že úspechy jej syna sú o to pôsobivejšie, že mu v štyroch rokoch bola diagnostikovaná porucha reči. Do tohto veku s nikým nekomunikoval, a to malo veľký vplyv na jeho sociálne zručnosti. Z vonkajšieho sveta mal strach. Čo sa týka školskej výučby, je tiež veľmi pozadu a potrebuje pomoc asistenta.

Jeho porucha má vplyv na to, ako počuje a vyslovuje, ale s pomocou svojich učiteľov, rečovej terapie a podpory najbližších sa začal zlepšovať. Toto podnikanie je, podľa slov Amy, pre Alfieho veľká vec. Hovorí, že v ňom vidí veľké odhodlanie.

Profimedia

Pracovníkom v zdravotníctve poskytuje zľavu

Chlapček so svojím zárobkom narába napriek nízkemu veku zručne. Namiesto toho, aby peniaze minul na sladkosti alebo hračky, všetky zisky investuje do rozvoju podnikania a kupuje si nástroje, ktoré potrebuje na lepšiu a efektívnejšiu realizáciu práce. So zákazníkmi komunikuje osobne, telefonicky, ale aj cez svoju facebookovú stránku.

S účtovníctvom mu pomáha jeho otec Anthony, ktorý ho pri výkone zákaziek sprevádza, no rodina svorne tvrdí, že všetku prácu vykonáva Alfie sám. Mladík si za každú zákazku účtuje desať libier (cca 11 eur), no pracovníkom britskej Národnej zdravotnej služby poskytuje zľavy.

Raz bude milionár

Chlapček najnovšie pridal k zoznamu poskytovaných služieb aj čistenie okien. Chce si našetriť a kúpiť garáž pre svojho otca a strýka. Šesťročný Alfie sa zadúša, že raz bude milionárom. No má aj ušľachtilejší cieľ. Hovorí, že najviac túži potom, aby boli všetci okolo neho šťastní.

Profimedia

Zdroj: Daily Mail

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
15
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 konverzácií s ex partnermi, pri ktorých nevieš, či sa smiať, alebo plakať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME