Chlapec narodený s jednou rukou si postavil vlastnú protézu z LEGA!

Keď si odhodlaný a kreatívny, nič ťa nemôže zastaviť

Keď sa niekde spomenie Lego, väčšina z nás si predstaví dlhé hodiny strávené nad rôznofarebnými kockami, kedy sme si tajne želali byť architektmi alebo nekresťanskú bolesť, keď si následne na jednu zapatrošenú kocku stúpil. Pod touto svetoznámou stavebnicou vidíme len bezprostredné detské hranie, kedy sme mohli naplno povoliť uzdu fantázie a postaviť totálnu kravinu, ktorá sa vôbec nezhodovala s tým obrázkom na krabici. No kto by povedal, že by sa LEGO dalo použiť aj celkom iným spôsobom, ktorý môže niekomu kompletne zmeniť život?

viralthread.com (http://www.viralthread.com/creative-student-born-one-arm-crafts-prosthetic-using-lego-jw250/?all)

David Aguilar je 18-ročný študent z Andorry, malej krajiny medzi Španielskom a Francúzskom, ktorý sa narodil s nevyvinutou hornou končatinou. Avšak ani toto postihnutie mu nezabránilo experimentovať s malými plastovými kockami, z ktorých si napokon vytvoril svoju vlastnú pestrofarebnú protézu. A to nie je všetko. Jeho stavebnicové veľdielo aj skutočne funguje!

viralthread.com (http://www.viralthread.com/creative-student-born-one-arm-crafts-prosthetic-using-lego-jw250/?all)

„Keď pohnem rukou, dlaň sa otvorí a zavrie, čo mi umožňuje chytať rôzne predmety,“ hovorí David o svojom výtvore nadšene. Veď študent technológie má aj byť na čo patrične hrdý. „To, čo sa na začiatku zdalo len ako hlúpa hra mi napokon pomohlo dosiahnuť môj celoživotný sen,“ vysvetľuje. Jeho talent a technologické zručnosti sú nepopierateľné, preto nie je žiadnym prekvapením, že David chce, aby sa jeho život uberal práve týmto smerom. Jedného dňa túži byť leteckým inžinierom a teraz, keď už má obe ruky, mu v tom skutočne nič nebráni.

Davidov otec hovorí, že jeho šikovná ratolesť sa s LEGO-m hrávala už od útleho detstva, ale povedzme si úprimne, kto z nás nie? Kto z nás nestrávil dve hodiny v hračkárstve hádzaním psích očí na rodičov, pretože vyšla ďalšia nová sada a my sme ju jednoducho potrebovali mať? No o tom, čo jeho syn plánuje vytvoriť, vraj nemal ani páru. O to milšie prekvapenie to na záver bolo. Otecko ostal natoľko príjemne šokovaný, že neváhal ani minútu a poslal synov výtvor na oficiálnu stránku LEGO na facebooku.

A tí mu prekvapivo aj naozaj odpísali.“Keď sme videli, čo si dokázal, nemali sme slov,“ vraví oficiálny hovorca spoločnosti. „Tvoje odhodlanie a húževnatosť nás dostala do kolien a sme na teba nesmierne hrdý,“ dodáva v mene celého LEGA.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/reactiongifs-amazing-oc-sjDV6YTbw8tig)

Zdroj: viralthread.com
Titulná fotka: viralthread.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
23
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Koniec roka priniesol so sebou ďalšiu idiotskú výzvu. O čo ide v "straight arm challenge"?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME