Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Chlapík chce zistiť, ako dlho vydrží jesť iba surové mäso. Svoj experiment zdieľa na Instagrame

Podarilo sa mu prekonať métu 100 dní.


Jedna z prvých lekcií o zdravej strave, ktoré človek ako dieťa počuje, je tá, že ľudská strava by mala byť pestrá a vyvážená a nesmie v nej chýbať dostatok zeleniny a ovocia. Nemenovaný Američan sa rozhodol tejto poučke ukázať vztýčený prostredník a robiť presný opak. Samozrejme, priebeh svojho experimentu si nenecháva len pre seba.

Na instagramovom účte rawmeatexperiment sa už od konca novembra objavujú videá muža, ktorý si pochutnáva na veľkých kusoch surového mäsa. Takáto „diéta jaskynného muža“ musí predstavovať nielen obrovskú záťaž na tráviaci trakt, ale prináša aj veľké riziko možnej nákazy parazitmi. Muž na videu nevyzerá vôbec vystresovane a všetko si očividne užíva.

Experimentuje na vlastnom tele

Je hlupák, lebo nevie, že takáto monotónna strava môže byť pre zdravie človeka nebezpečná? Nie, je hlupák, lebo to robí aj napriek tomu! Chlapík sa vyslovene pokúša zistiť, ako dlho vydrží len na surovom mäse do okamihu, kým si jeho organizmus povie jasné nie.

Možno vlastne nejde o hlupáka, ale o vedca. Vedca, pracujúceho metódami 19. storočia, keď bolo úplne normálne klásť si otázku: „Čo sa mi stane, keď vypijem túto neznámu tekutinu?“

Všetko podrobne dokumentuje

Okrem videí, ktoré slúžia ako denník, zachytávajúci progres experimentu, profil zverejňuje aj memes. Väčšina z nich pripomína, aké rôzne choroby a parazity môže človek získať pri konzumácii surového mäsa. Účastník šialeného experimentu si je teda plne vedomý možných rizík.

Rôzne druhy mäsa a iných surovín

Keďže celý jedálniček funguje v režime „surové mäso“, je potrebné hľadať pestrosť aspoň v rámci týchto obmedzujúcich mantinelov. Muž s tým problém nemá a pochutnal si na všetkom od rýb, cez hovädzie vnútornosti, až po chobotnice. Jedlo zvykne zapiť surovými vajíčkami alebo mliekom (skúšal dokonca aj ťavie!).

Dopraje si aj normálne jedlo

Američan sa svojim 100-tisíc fanúšikom priznal, že občas troška „podvádza“ a dopraje si aj tepelne upravené mäso, zemiaky alebo ryžu. Svoju pravekú diétu považuje za akýsi protest proti rastlinnej strave. Hovorí, že kedysi jedol takmer výhradne rastlinnú stravu, tá mu však údajne privodila zdravotné ťažkosti. Predstavuje opačný extrém to správne riešenie?


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.