Chlapík sa pochválil videom, na ktorom učí psíka hajlovať. Teraz mu za to hrozí väzenie.

Niektoré žarty ťa môžu vyjsť draho!

Škótsky youtuber Mark Meechan, známy pod prezývkou Count Dankula, si zavaril na poriadny problém. Pred pár dňami bol odsúdený za publikovanie pohoršujúceho videa, v ktorom učí mopslíka Buddhu hajlovať. Klip, ktorý autor natočil s úmyslom pobaviť svojich pár kamarátov, ho nakoniec privedie za mreže.

Originálne video sa na kanáli Count Dankula objavilo 11. apríla 2016. Vidíme v ňom psíka vzrušene reagovať na vetu „Gas the Jews,“ a zdvíhať pravú prednú labku pri slovách „Sieg heil!“. Dvadsaťdeväťročný Škót dosť nezodpovedne považoval takýto kontroverzný výstrelok za výbornú zábavu.

Na strane druhej, je dôležité vnímať klip v kontexte. Mark priamo vo videu hovorí, že psa naschvál chcel naučiť najhroznejšiu možnú vec, aby tým naštval svoju priateľku. Čiže keď človek hajlovanie nazve niečím strašným, dá sa čakať, že zrejme nepatrí medzi fanúšikov fúzkatého Rakušáka.

Meechan krátko po zverejnení hajlujúceho psa pridal video, v ktorom vyjadril svoj postoj ohľadom nacizmu a antisemitizmu. Ostro sa voči týmto presvedčeniam vymedzil. Klip s ospravedlnením zverejnila aj Meechanova priateľka a majiteľka psíka. Marka sa zastali aj slávne mená v oblasti humoru: podporu mu vyjadrili Ricky Gervais a David Baddiel (ktorý je židovského pôvodu).

Súd na nič z tohoto nebral ohľady a Škóta sa rozhodol potrestať. Prvýkrát bol zatknutý už v roku 2016, súdny proces sa uskutočnil pred niekoľkými dňami. Podľa rozsudku sa Mark dopustil výnimočne pohoršujúceho a urážlivého konania, ktoré v sebe nieslo silné antisemitské posolstvo. Markovi hrozí šesť mesiacov za mrežami.

http://www.sueddeutsche.de/politik/nsu-prozess-boesartiges-brettspiel-1.1892649

Prípad vzbudil v Británii masívnu diskusiu o slobode slova a hraniciach humoru. Proti sebe stoja dva veľké znepriatelené tábory. Podľa jedných sú vtipy o holokauste a hajlujúci pes riadne za čiarou a schvaľujú konanie úradov. Na druhej strane sa nachádzajú tí, ktorí považujú takýto zásah za potláčanie slobody prejavu a zdôrazňujú, že hlavne v oblasti humoru by malo byť povolené všetko.

Vyzerá to tak, že hlúpy shitpost, určený pre ôsmich kamarátov, bude mať nakoniec celospoločenský dopad, a nejakým spôsobom možno ovplyvní aj platnú legislatívu v celej krajine…

Zdroje: mirror.co.uk, independent.co.uk
Titulná fotka: The Quester / youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
32
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
19 obrázkov, ktoré dokazujú, že mať súrodenca je ozaj na nezaplatenie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME