Chlapík sa podelil o chvíle zo strastiplného života pracovníka výletnej lode

Nie je to len jedna veľká dovolenka, ako si všetci myslia…

Ak si si myslel, že práca na výletnej lodi je len jedna obrovská platená dovolenka, tak si sa mýlil. A tu máš hneď niekoľko dôvodov, prečo.

1. Zdieľané kajuty

Zdieľané kajuty sú peklo – peklo, pre ktoré je názov izba ešte veľmi honosným pojmom. Je to doslova kumbál o veľkosti jedného metra štvorcového, kde sa ako sardinky každú noc tlačia dvaja až traja „menej podstatní“ zamestnanci.

https://www.reddit.com/r/AskReddit/comments/4rfqdu/cruise_ship_crews_of_reddit_whats_it_really_like/

Súkromie tu znázorňuje tenký záves, ktorý oddeľuje jednotlivé postele a desať centimetrov osobného priestoru, ktorý k nim prislúcha. Myslíte si však, že tento fakt zastaví pud zamestnancov, ktorí sa chcú milovať a množiť? Ani náhodou. Ostatným teda neostáva nič iné, než predstierať, že po ceste zo šichty stratili sluch.

2. Samostatné kajuty

Ak niekto nafasuje samostatnú kajutu, stúpa v hierarchii zamestnancov na pozíciu poloboha. Tiež to síce nie je priestorovo žiadna výhra a do tejto miestnosti sa ledva zmestí matrac, no aspoň má človek aspoň na chvíľu vzduch len pre seba.

https://www.instagram.com/p/BcyAIQwDazJ/?utm_source=ig_embed

Môže si teda prdieť, grgať, chrápať a robiť iné podivuhodné zvuky sprevádzané pachovou stopou, koľko len chce. A hlavne, nepísané pravidlo samostatných kajút číslo jedna znie – na sto percent ti zaručí veľa sexu.

3. Biologické hodiny

Ak ste predtým náhodou mali nejaké biologické hodiny, tak práca na výletnej lodi ich pošle rovno do oceánu. Vo väčšine kajút totiž nie sú žiadne okná, v kuchyni, kde otročíte toľko hodín, koľko vedenie uzná za vhodné, taktiež nie… Je teda dosť pravdepodobné, že z času na čas zabudnete, ako vlastne vyzerá denné svetlo, a vaša hlava bude mať decentný chaos v tom, či je ráno a či deň.

https://ethanmaurice.com/blog/life-as-a-deckhand-for-american-cruise-lines

4. Život je jedna veľká párty

Aj napriek tomu, že takýto zamestnanec pracuje od nevidím do nevidím, rozhodne to nekazí jeho spoločenské vyžitie. Práca na výletnej lodi je jedna obrovská párty a veľmi tomu dopomáhajú ceny zamestnaneckého baru. Pivo niečo pod euro, fľaša vína zhruba dve… To si priam pýta ochutnávku.

https://www.instagram.com/yoliver17/

Tvrdší alkohol je síce zakázaný, no nie je veľmi náročné prepašovať ho na palubu vo fľaške od ústnej vody. Stačí pridať do vodky pár kvapiek jedlého farbiva a tekutiny sú na nerozoznanie. A čo je na tom všetkom najlepšie? Opica sa dá na lodi veľmi ľahko maskovať za „morskú chorobu“.

5. Strava je už menšia párty

Pamätáte si ešte na jedlo zo školskej jedálne? Tak to na škále nechutnosti vynásobte tromi a dostanete to, čo lode často servírujú svojim zamestnancom. Mnoho ľudí si myslí, že po práci môže obsluha dojedať po zákazníkov, tlačiť sa zvyškovým kaviárom a zapíjať to prémiovým šampanským. Je to však len mýtus a ich strava vyzerá viac ako toto…

https://www.instagram.com/p/BaurhliHdMi/?utm_source=ig_embed

6. Intímnosti

Hádam niet pracovníka na výletnej lodi, ktorý by nikdy nikoho neprichytil pri niečom nekalom. Pasažieri si očividne myslia, že kúpou tejto dovolenky zaplatili všetkým okolo seba, aby predstierali slepotu, keď sa o seba za bieleho dňa trú.

Robia to všetci a všade – v záchranných člnoch, pod stolom v jedálni, v bazéne či na ležadlách… Akoby nemali vlastné izby, kde by si mohli užívať o dušu spasenú a nikto by nemal chuť vyškriabať si oči.

https://giphy.com/gifs/brooklynninenine-brooklyn-nine-nine-nine-99-l2JIiVL9MjEtRc5tm

7. Luxusnejšie lode znamenajú luxusnejšie kajuty, ale…

…nie je to len tak zadarmo. Pri skutočne obrovských lodiach, kde sa cena plavby pohybuje niekde v astronomických výšinách, sú pochopiteľne aj kajuty pre zamestnancov v lepšom stave. Avšak aj za to treba nepriamo zaplatiť.

https://giphy.com/gifs/angietribecatbs-angie-tribeca-angietribeca-marymccormack-l3vR3WBIZB7AJgs6c

Zamestnanec takejto lode musí poznať naspamäť mená všetkých pasažierov (zhruba 800) a niektorí dokonca očakávajú, že si budete pamätať aj to, čo vám včera povedali alebo si objednali. Ak vám niečo z toho vypadne, vedia sa poriadne vytočiť. Predsa len, za tie peniaze, čo tu za to vyvalili, očakávajú naozaj prvotriednu kvalitu a prístup.

8. Motanice s pasažiermi

Aby sme v tom mali jasno – pasažieri zamestnancov balia v jednom kuse a naozaj neprejde deň bez toho, aby nedostali pozvanie na drink či priamo na izbu. Problém je však v tom, že to majú veľmi striktne zakázané.

https://giphy.com/gifs/season-9-episode-15-bravo-xUA7b4ALChx9x5kJ8c

Samozrejme, že sa to z času na čas aj tak deje, no ak vás pristihne vedenie, skončili ste. Vysadia vás v najbližšom prístave a nie každá spoločnosť vám dá aj peniaze na návrat. Takže pokojne môžete stráviť mesiac v nejakej totálnej cudzokrajnej prdeli a čakať, kedy vám pošlú poslednú výplatu.

9. Titanic

Po prvé, nie – naozaj nikto z posádky nepozná filmového Jacka a Rose, lebo to nie sú skutoční ľudia. Po druhé, taktiež nie – nemajú strach z toho, že sa loď potopí. Je to masívna kovová konštrukcia o veľkosti menšieho ostrovu a naozaj je takmer nepotopiteľná.

https://wallpapercave.com/titanic-sinking-wallpaper

Áno, presne to hovoril aj kapitán Titanicu, ale dnešné lode nie sú Titanic, tak zachovajte pokoj a ďalej sŕkajte svoje predražené drinky. Toto je rozhovor, ktorý medzi pasažiermi a pracovníkmi prebieha častejšie, ako by sa patrilo…

10. Ľudia sem-tam z lodí padajú

Avšak nie preto, že by chceli spáchať samovraždu. Väčšinou sú ich dôvody omnoho prostejšie – niekoľko pohárikov otočených hore dnom, pár promile v krvi a len jednoduché zábradlie, ktoré na mol ožratého človeka nezachytí tak, ako by si predstavoval. Podgurážení chlapi radi uzatvárajú hlúpe a nebezpečné stávky, a tie potom končia pádom cez palubu.

https://www.marineinsight.com/marine-safety/man-overboard-situation-on-ship-and-ways-to-tackle-it/

Takéto prípady však nekončia veľmi pekne. Zakaždým strávi posádka hodiny prehľadávaním okolia lode, no v deväťdesiatich percentách je pátranie neúspešné a človek sa už nenájde. Je to smutné, ale je to tak.

11. Externé disky sa rovnajú zlatu

Wi-fi je neskutočne drahá a žiadna zamestnanecká zľava na ňu neexistuje. Pri sledovaní sociálnych sietí a pobyte na stránkach pre dospelých sa dáta míňajú rýchlosťou blesku, a preto nie je žiadnym prekvapením, že externé disky majú obrovskú hodnotu. Posádka si ich medzi sebou často vymieňa a najpopulárnejšie sú, samozrejme, tie plné porna.

https://adrian1974fulga.wordpress.com/crew-cabins-accomodation-on-cruise-ships/

12. Márnica či väzenie

Pre niektorých pasažierov to je možno prekvapením, no väčšina výletných lodí má márnicu a dokonca aj väzenie. Tieto lode sú v podstate ako malé plávajúce mestá a plavba môže trvať aj vyše mesiaca. Treba byť preto pripravený na všetko – ako na výtržnosti, tak aj na smrť. Veď koniec-koncov, množstvo pasažierov je už dávno v dôchodkovom veku a môže sa stať čokoľvek…

https://giphy.com/gifs/television-3EK5pQn407uXS

13. Hlúpe sťažnosti

Rovnako ako na súši, aj na mori sa ľudia sťažujú na každú banalitu. Od toho, že oceán robí príliš veľa hluku, cez „moja kajuta uprostred lode nemá okno“, až po „neochotu kapitána“. Pod tým si predstavte nasledovné – loď má naplánovaný odchod z prístavu o piatej popoludní, no starší manželský pár si našiel skvelú akciu, ktorá končí až o polnoci.

https://giphy.com/gifs/troll-insult-1BzanCydZ6TUk

Samozrejme, že očakávali, že na nich loď ochotne počká… Okrem toho neraz padne aj bizarnosť ako „počas plavby som strašne veľa pribrala, budem vás za to žalovať“. Bez srandy.

14. Žalúdočné problémy

Žalúdočné problémy sú na lodiach ako mor. Má to jeden a zrazu to majú všetci. V takýchto prípadoch sa personál mení na bandu chodiacich mŕtvol a všetko naokolo začína byť pekne nechutné. Len si skúste predstaviť, že kráčate chodbou a zrazu pred vami desať ľudí vracia… A to je ešte ten lepší prípad, pretože to niekedy vychádza aj opačnou stranou.

https://aquaworld.com.mx/en/how-to-avoid-seasickness/

15. Útoky pasažierov

Človek by bol povedal, že keď má niekto dostatok peňazí na takúto plavbu, bude mať aj dostatok správneho vychovania a slušnosti. Omyl. Nie vždy ide všetko podľa plánu a niektoré exkurzie sa skrátka nestihnú alebo musia byť kvôli počasiu zrušené.

Pasažieri to však neberú práve najšťastnejšie – na pracovníkov lode pľujú, hádžu po nich ovocie z baru a niekedy sa ich dokonca pokúšajú fyzicky atakovať. A to naozaj nie je okej.

https://giphy.com/gifs/darkigloo-breakfast-cereal-puppet-3o85xKRIokv92FRo52

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: gcaptain.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 rozdielov medzi mužmi a ženami, nad ktorými ste doposiaľ vôbec nepremýšľali

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME