Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Cestovanie je úmorné. Čakanie na letisku, tŕpnutie na sedadle o veľkosti jedného centimetra štvorcového s kopajúcim deckom za sebou a chlapom, čo chrápe, akoby mu za to platili, o dva rady ďalej. Následné „vyloďovanie“, hľadanie batožiny, zháňanie voľného taxíka… zdĺhavé, nepríjemné a nanajvýš vyčerpávajúce.

Keď sa človek konečne dotrepe na ubytovanie, padne do postele a je rád, že je rád. Presne tak bol na tom aj 26-ročný mladík menom Jack, ktorý sa pri svojom nedávnom výlete do New Yorku rozhodol prvýkrát vyskúšať Airbnb. Po jeho nepríjemnej skúsenosti je však viac než pravdepodobné, že do toho už v budúcnosti radšej nepôjde.

Jack sa zobudil o štvrtej ráno, dolámaný z 8-hodinového letu a prvé, čo si všimol, bol odkaz, ktorý mu ktosi podstrčil pod dvere. Postavil sa, išiel si ho prečítať a z toho, čo v ňom stálo, sa mu takmer zatočila hlava. Odkaz bol od majiteľky ubytovania a stálo v ňom nasledovné:

© Profimedia

„Ahoj, Jack. Toto je očividne tvoja prvá skúsenosť s Airbnb, preto by som ti rada objasnila niektoré pravidlá. Airbnb nie je žiadny hotel ani motel, preto musíš izbu udržiavať čistú a najmä voňavú, pretože nie je tvoja. Po príchode si značne zapáchal, aj napriek tomu si sa pred odchodom do postele neunúval osprchovať.

Ako majiteľku izby, postele aj posteľnej bielizne ma táto skutočnosť pochopiteľne vôbec neteší. Absolútne si nerešpektoval čistotu mojej izby. Bola by som rada, keby sa to po zvyšok tvojho pobytu neopakovalo, inak budem nútená nahlásiť ťa spoločnosti Airbnb za nedodržiavanie osobnej hygieny, a teda aj znižovanie kvality môjho ubytovania.“

© Profimedia

Je jasné, že pani tak celkom nepochytila princíp Airbnb. Nie je to hotel ani motel, to je síce pravda, no pokiaľ sa jej niekto nehodí do postele vyváľaný v kravských výkaloch, nemá žiadne právo zasiahnuť. Jack si však nebol istý, preto sa s celou kauzou obrátil na užívateľov Redditu. Tí mu, samozrejme, dali za pravdu.

„Toto by si mal určite nahlásiť. Takáto osoba by nemala poskytovať ubytovanie,“ napísal jeden užívateľ. „Za predpokladu, že si naozaj nesmrdel od niečoho netradičného, bola jej reakcia úplne nemiestna,“ potvrdil jeho slová zase ďalší.

Či si napokon nechal Jack zážitok pre seba alebo sa rozhodol radšej kontaktovať kompetentných, je otázne. Jasné však je, že nabudúce dá určite prednosť klasickému hotelu. 

Zdroj: jfgindigital3d / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť