Chlapík sa spýtal moslima zákernú otázku. Z jeho úvahy pôjdete do kolien!

Žiadna cirkev nemá rada ľudí, ktorí sa nad všetkým príliš zamýšľajú…

Vo všeobecnosti vnímame vyznávačov islamu ako ľudí zviazaných mnohými prísnymi pravidlami a striktnými predpismi určujúcimi spôsob modlenia. Hoci je na svete 1,8 miliardy moslimov, čo predstavuje 24% celkovej populácie, pre väčšinu nemoslimov ostáva islam nepoznanou záhadou, vyvolávajúcou zvedavosť, ale i znepokojenie.

Hovorí sa, že len otvorený dialóg môže vytvoriť most medzi kultúrami a pomôcť prekonať rozdiely. Niektorí ľudia boli vždy zvedavejší a veľa sa pýtali. Patrí medzi nich aj tento frajer, ktorý vzal pojem interkulturálny dialóg po svojom a vyrukoval so skutočne náročnou otázkou:

https://imgur.com/gallery/JnORP

Z histórie vieme, že tí, ktorí kládli nepríjemné otázky, dotýkajúce sa náboženstva a súčasne astronómie, väčšinou nedopadli dobre. Mnohokrát poslúžili ako tuhé palivo, či ako cvičný terč na vrh kameňom. Našťastie dnes žijeme v osvietených časoch, kedy sa môžeme zamýšľať nad čímkoľvek a otvorene klásť otázky. Hneď sa ich vyrojilo niekoľko ďalších. Čo má moslim robiť, keď sa nachádza priamo na severnom alebo južnom póle? Kedy pre neho začínajú sviatky, ak je mimo všetkých časových pásem?

https://i.imgur.com

Technický nákres zobrazujúci poctivého moslima vo vesmíre

Možno to bude znieť neuveriteľne, ale aj na otázky tohoto typu existuje odborná odpoveď. Postup moslimského modlenia vo vesmíre je známy od roku 2007. Je výsledkom spoločnej práce 150 islamských učencov a duchovných, ktorých na zodpovedanie tejto pálčivej otázky najala vesmírna agentúra Malajzie. Pred desiatimi rokmi sa do vesmíru chystal Šejk Muzsafar Šukor, oddaný moslim z tejto ázijskej krajiny. Práve jeho potreby viedli k riešeniu otázok týkajúcich sa spôsobu, ako sa dá pobývať vo vesmíre v súlade s Koránom a islamskou vierou.

Dokument „A Guideline of Performing Ibadah (worship) at the International Space Station (ISS)“ hovorí, že každý veriaci by pri modlení mal byť otočený smerom ku stavbe Kaaba v Mekke. Pokiaľ sa nachádza ďaleko, má sa nasmerovať na Mekku aspoň odhadom. Ak je mimo planéty, stačí smerovať na našu Zem. V prípade, že vesmírny moslim z nejakého dôvodu nemá túto možnosť, môže sa výnimočne modliť aj bez obrátenia sa smerom k Zemi. Platí, že prvá možnosť je najlepšia a „kvalita“ modlitby každým ústupkom klesá.

Vďaka zvedavému chlapíkovi a na všetko pripraveným malajským vzdelancom, si aj ty o niečo múdrejší! Teraz vieš, že ak raz v budúcnosti konvertuješ na islam a dostaneš sa do vesmíru, tak ťa nič nezaskočí!

Zdroje: imgur.com, wired.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
16
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
38
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Príšerné vianočné oblečenie, ktoré ťa ohúri svojou originálnosťou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME