Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

Kyle Burgess je jeden z tých chalanov, ktorí sa v lone prírody cítia omnoho pohodlnejšie ako v ruchu veľkomesta. Počas návratu domov z behu pri jednom z utahských kaňonov mu cestu skrížila mačacia rodinka, ktorá sa mu postarala o poriadne krušné chvíle.

Kyle si najprv myslel, že vidí mláďa rysa. Veľmi rýchlo sa ale presvedčil, že v skutočnosti ide o pumu. A mamina nie je ďaleko! Mama puma na votrelca zareagovala veľmi agresívne tak, ako jej inštinkt káže. Ochrana potomstva je totiž prvoradá úloha pre každú matku v živočíšnej ríši.

Stretnutie sa mu podarilo zachytiť na video

Je jasné, že ak by sa puma naozaj priamo pustila do chalana, veľmi rýchlo by ho rozobrala ako piňatu. Mužovi sa celé stretnutie podarilo natočiť a vďaka tomu si môžeme pozrieť tieto unikátne zábery. Ak sa ti šesť minút zdá ako pridlhá doba, môžeš si byť istý, že Kyleovi pripadala stokrát taká dlhá…

Snažil sa udržať si chladnú hlavu

Američan neskôr opísal, že šelmu sa rozhodol zastrašiť tým, že sa snažil pôsobiť väčším ako v skutočnosti je. Nebolo to veľmi účinné, tak na rad prišlo hádzanie kameňov. Niekomu by to mohlo pripadať ako zbytočná provokácia, podľa Kylea ide o efektívnu obranu. Problémom bolo to, že keď sa zohol, mačka sa cítila sebavedomejšie.

Incident sa mu postaral o prezývku

Nakoniec to bol práve úspešný zásah skalou, čo pumu poslalo na útek. Kyleovi veru nebolo všetko jedno a po takomto adrenalínovom stretnutí s prírodou sa nejakú chvíľku musel zbierať dokopy. Dnes to vníma ako skvelú pripomienku toho, že „vonku nie sme sami“ a z incidentu si odniesol prezývku „cougar guy“, ktorú používa na instagrame.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť