Chlapík si išiel zabehať do prírody. Cestou naspäť ho šesť minút prenasledovala rozzúrená puma

Takéto safari určite nečakal.

Zdroj: shutterstock

Kyle Burgess je jeden z tých chalanov, ktorí sa v lone prírody cítia omnoho pohodlnejšie ako v ruchu veľkomesta. Počas návratu domov z behu pri jednom z utahských kaňonov mu cestu skrížila mačacia rodinka, ktorá sa mu postarala o poriadne krušné chvíle.

Kyle si najprv myslel, že vidí mláďa rysa. Veľmi rýchlo sa ale presvedčil, že v skutočnosti ide o pumu. A mamina nie je ďaleko! Mama puma na votrelca zareagovala veľmi agresívne tak, ako jej inštinkt káže. Ochrana potomstva je totiž prvoradá úloha pre každú matku v živočíšnej ríši.

Stretnutie sa mu podarilo zachytiť na video

Je jasné, že ak by sa puma naozaj priamo pustila do chalana, veľmi rýchlo by ho rozobrala ako piňatu. Mužovi sa celé stretnutie podarilo natočiť a vďaka tomu si môžeme pozrieť tieto unikátne zábery. Ak sa ti šesť minút zdá ako pridlhá doba, môžeš si byť istý, že Kyleovi pripadala stokrát taká dlhá…

Snažil sa udržať si chladnú hlavu

Američan neskôr opísal, že šelmu sa rozhodol zastrašiť tým, že sa snažil pôsobiť väčším ako v skutočnosti je. Nebolo to veľmi účinné, tak na rad prišlo hádzanie kameňov. Niekomu by to mohlo pripadať ako zbytočná provokácia, podľa Kylea ide o efektívnu obranu. Problémom bolo to, že keď sa zohol, mačka sa cítila sebavedomejšie.

Incident sa mu postaral o prezývku

Nakoniec to bol práve úspešný zásah skalou, čo pumu poslalo na útek. Kyleovi veru nebolo všetko jedno a po takomto adrenalínovom stretnutí s prírodou sa nejakú chvíľku musel zbierať dokopy. Dnes to vníma ako skvelú pripomienku toho, že „vonku nie sme sami“ a z incidentu si odniesol prezývku „cougar guy“, ktorú používa na instagrame.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
18
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vedci zistili, že kritická spätná väzba ľuďom v rozvoji nepomáha. Čím to je?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME