Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Zrejme už každý z nás zažil na vlastnej koži niekoľkodňovú karanténu, počas ktorej musel na jednom mieste stráviť viac času, ako by chcel. Našťastie, ľudská kreativita sa v takejto situácii dokáže poriadne naštartovať. Už minule sme si v článku ukázali, že v priebehu karantény je možne vytvoriť kadečo nezvyčajné.

Opätovne nás o tom presvedčil David Marriott, ktorý po príchode do Austrálie musel niekoľko dní stráviť v karanténe, uvádza Snopes. Jeho dočasným domovom sa mu stal hotel, kde čas plynul akosi príliš pomaly. Nepomohli knihy ani seriály a Davida sa zmocnila nuda.

Za všetko môžu donášky jedla

Počas pobytu v hoteli sa o jeho brucho starali donáškové služby. Množstvo papierových tašiek, ktoré sa týmto spôsobom ocitlo v izbe, zapálilo iskru tvorivosti a Davidovi sa v hlave zjavil nápad – vyrobím si kostým! Tak prišiel na svet papierový kovboj.

S tvorbou rekvizít má skúsenosti

Ako prvý vznikol klobúk, následne pribudli ďalšie súčasti kovbojského odevu a na záver si David vyrobil konského partnera. Kôň dostal meno Russell. Ako Russellova kostra poslúžila žehliaca doska, krk má zasa vyrobený zo stolovej lampy.

Davidovi išla práca s nožničkami, páskou a papierom s ľahkosťou – pracuje ako tvorca televíznych reklám, takže má kopu skúseností s prípravou rekvizít. Priznáva, že kadejaké fascinujúce predmety majstroval už ako malý chlapec, pričom sa mu neraz podarilo pokaziť otcove nástroje.

Davidov otec je aj dôvodom, prečo sa musel vydať na cestu. Žiaľ, starý pán utrpel úraz pri páde a musel byť prevezený do nemocnice. Tam mal tú smolu, že ho chytil koronavírus, ktorému nakoniec podľahol. David sa vracal z pohrebu v Londýne.

Kostým zvečnil v krátkom videu

Po niekoľkých dňoch karantény, keď David so svojimi rekvizitami bavil seba a svojich kamarátov na internete, nastal časť odísť. S Russellom a svojím kostýmom nie je ochotný sa rozlúčiť a rád by si ich so sebou zobral. Svoje profesionálne skúsenosti využil aj v ďalšom ohľade – príbeh papierového kovboja zvečnil v parádnom traileri, za ktorý by sa nemusel hanbiť žiadny hollywoodsky trhák.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť