Chlapík si pochutnával na pive, o ktorom následne zistil, že ho stálo 62 000€

Kde sa stala chybička?

Zdroj: mikky [email protected]

Peter Lalor je austrálsky novinár, ktorého hlavnými témami sú kriket a pivo. Ako píše portál BBC, počas svojho pobytu vo Veľkej Británii si pochutnával na zlatistom moku značky Deuchers IPA, o ktorom následne zistil, že ide asi o najdrahšiu fľašku piva v dejinách.

Po dopití sa Petrovi nechcelo vyťahovať okuliare, takže sa na bloček ani len nepozrel. Zvedavosť bola ale silnejšia a po chvíli sa čašníčky spýtal, koľko vlastne zaplatil za pivo. Čašníčka sa začala chichúňať, presnú sumu nepovedala a odbehla so slovami, že sa stala chyba a treba ju napraviť.

Vrátila sa aj s vedúcim, ktorý začal vec seriózne riešiť. Vyšlo najavo, že za fľašku, ktorej cena je 5,50 bolo mužovi zaúčtovaných 55 315,12 libier (62-tisíc eur).

Vedúci sa, samozrejme, ospravedlnil za omyl a okamžite začal hľadať spôsoby, ktorými by sa dala transakcia zrušiť. Nie je to jednoduchý proces a navrátenie čiastky môže trvať až desať dní. O dva dni neskôr sa po telefonáte so svojou ženou novinár dozvedel, že z ich účtu skutočne odišlo 55 315,12 libier. Aby toho nebolo málo, banka si zaúčtovala ďalšiu tisícku ako poplatok za prevod.

Cat Money GIF - Find & Share on GIPHY

Austrálsky novinár berie celú vec s nadhľadom. Hovorí, že hoci je to dobré pivko, 55-tisíc libier je prestrelená cena. Z jeho zážitku si všetci môžeme vziať múdre ponaučenie – po každej platbe kartou sa pozri na blok, aby si vedel, koľko si zaplatil, a nezostal trčať na druhom konci sveta o desiatok tisícok ľahší.

Zdroj: bbc.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Keď máš jednoduchú úlohu, ale aj tú pokazíš. 20 zábavných failov, ktoré ťa iste dobre pobavia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME