Chlapík si pomocou 3D tlače vyrobil funkčnú repliku televízora zo Simpsonovcov

Vec, o ktorej si nevedel, že ju potrebuješ, až kým si ju neuvidel.

Zdroj: https://www.reddit.com/user/buba447/

Pre značku nie je nič lepšie, ako keď dokáže osloviť talentovaných a kreatívnych fanúšikov, ktorí ju udržiavajú v povedomí vďaka svojim originálnym výtvorom. Simpsonovci, jeden z najznámejších a najobľúbenejších seriálov všetkých čias, opäť dokázali, že ich fanúšikovia patria k tým najlepším!

Dieru do internetu svojím príspevkom vytvoril používateľ Redditu buba447. Na subreddite 3Dprinting sa pochválil hračkou, ktorú sa mu podarilo vyrobiť za pomoci 3D tlačiarne a niekoľkých elektronických súčiastok. Čo to je? Ide o hodnovernú mini repliku televízoru zo seriálu Simpsonovci, ktorý je schopný náhodne prehrať epizódy z prvých 11 sérií. Vyzerá naozaj ohromujúco!

I designed and printed a working Simpsons TV. Plays the first 11 seasons at random without internet. Knobs work too! from 3Dprinting

Na akej technológii táto šikovná hračka beží?

Poháňa ju mini počítač raspberry pi zero s 32 GB pamäte. Epizódy nahrané na SD karte sú komprimované na formát 640×480, ktorý zodpovedá rozlíšeniu displeja zariadenia. Horné koliesko slúži na zapnutie a vypnutie telky, dolným sa nastavuje hlasitosť zvuku. Miniatúrna televízia sa napája prostredníctvom USB kábla.

Televízor v seriáli Simpsonovci nie je len nejaká tuctová rekvizita

Naopak, zohráva veľmi významnú rolu. Absurdné fiktívne televízne relácie, ktoré Homer s rodinkou sledujú, sú perfektnou satirou našej vlastnej reality a mediálneho sveta. Koľko veľkých dobrodružstiev sa začalo tak, že Homer znudene zízal na telku, až kým ho niečo na obrazovke nenamotivovalo k činu?

Mad Season 3 GIF by The Simpsons - Find & Share on GIPHY

Fialová krabica verne sprevádzala rodinu zo Springfieldu dvadsať rokov. Televíznu miestnosť domu Simpsonovcov obývala od roku 1989 do roku 2009, až kým v dvadsiatej sérii produkcia prešla na HD formát a seriál sa dočkal niekoľkých kozmetických zmien. Medzi nimi napríklad aj novej televízie s plochou obrazovkou, ktorá nahradila pôvodnú starú škatuľu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Konverzácie párikov, ktoré sú skvelou ukážkou, ako vyzerá bežný vzťah


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME