Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 3.12.2022
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Pre značku nie je nič lepšie, ako keď dokáže osloviť talentovaných a kreatívnych fanúšikov, ktorí ju udržiavajú v povedomí vďaka svojim originálnym výtvorom. Simpsonovci, jeden z najznámejších a najobľúbenejších seriálov všetkých čias, opäť dokázali, že ich fanúšikovia patria k tým najlepším!

Dieru do internetu svojím príspevkom vytvoril používateľ Redditu buba447. Na subreddite 3Dprinting sa pochválil hračkou, ktorú sa mu podarilo vyrobiť za pomoci 3D tlačiarne a niekoľkých elektronických súčiastok. Čo to je? Ide o hodnovernú mini repliku televízoru zo seriálu Simpsonovci, ktorý je schopný náhodne prehrať epizódy z prvých 11 sérií. Vyzerá naozaj ohromujúco!

I designed and printed a working Simpsons TV. Plays the first 11 seasons at random without internet. Knobs work too! from 3Dprinting

Na akej technológii táto šikovná hračka beží?

Poháňa ju mini počítač raspberry pi zero s 32 GB pamäte. Epizódy nahrané na SD karte sú komprimované na formát 640×480, ktorý zodpovedá rozlíšeniu displeja zariadenia. Horné koliesko slúži na zapnutie a vypnutie telky, dolným sa nastavuje hlasitosť zvuku. Miniatúrna televízia sa napája prostredníctvom USB kábla.

Televízor v seriáli Simpsonovci nie je len nejaká tuctová rekvizita

Naopak, zohráva veľmi významnú rolu. Absurdné fiktívne televízne relácie, ktoré Homer s rodinkou sledujú, sú perfektnou satirou našej vlastnej reality a mediálneho sveta. Koľko veľkých dobrodružstiev sa začalo tak, že Homer znudene zízal na telku, až kým ho niečo na obrazovke nenamotivovalo k činu?

Mad Season 3 GIF by The Simpsons - Find & Share on GIPHY

Fialová krabica verne sprevádzala rodinu zo Springfieldu dvadsať rokov. Televíznu miestnosť domu Simpsonovcov obývala od roku 1989 do roku 2009, až kým v dvadsiatej sérii produkcia prešla na HD formát a seriál sa dočkal niekoľkých kozmetických zmien. Medzi nimi napríklad aj novej televízie s plochou obrazovkou, ktorá nahradila pôvodnú starú škatuľu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť