Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika

Chlapík si pozrel najnovšieho Spider-Mana v kine 292-krát, čím získal záznam v Guinnessovej knihe rekordov

Najväčší fanúšik MCU?


Od roku 2008, keď mal ako prvý film Marvel Cinematic Universe premiéru Iron Man, sa filmovým marvelovkám podarilo zarobiť slušný balík. V prvej desiatke najlepšie zarábajúcich filmov všetkých čias nájdeme až štyri tituly z MCU.

Mesiac po boku Spider-Mana

Peknou sumou k miliardovým ziskom spoločnosti Disney prispel Ramiro Alanis z Floridy, uvádza Guinness World Records. Ten si film Spider-Man: Bez domova pozrel v kine až 292-krát. Vždy si, samozrejme, zaplatil za lístok a film si pozrel od začiatku do konca.

Chalan teda sledovaním najnovšieho Spideyho strávil celkovo 720 hodín, respektíve 30 celých dní. Ramiro priznáva, že nemá prehľad o tom, koľko peňazí vyhodil za lístky, sumu však odhaduje na 3400 dolárov. Za zisk svetového rekordu mu to zrejme stálo.

Prísne pravidlá

Ramiro je v Guinnessovej knihe rekordov evidovaný ako držiteľ rekordu v kategórii „účasť na najväčšom množstve premietaní toho istého filmu“. Tento rekord však má svoje prísne pravidlá, ktorých sa treba držať!

Divák musí vidieť film od začiatku do konca (vrátane titulkov), nesmie sa venovať inej činnosti (telefón) alebo si odbehnúť na WC. Na to, že tieto podmienky boli splnené, dohliadal zamestnanec kina.

Sony Pictures/Itafilm

Vytrvalý rekordér

Zaujímavosťou je, že Ramirovi sa podarilo opätovne získať rekord, ktorého držiteľom bol už v minulosti – v roku 2019 videl Avengers: Endgame 191-krát. O dva roky neskôr mu prvenstvo ukradol Arnaud Klein, ktorý si pozrel film Kaamelott: First Instalment 204-krát.

Odhodlaný Ramiro navštevoval kiná po celý čas, čo bol Spider-Man: Bez domova premietaný. Niektoré dni film videl aj päťkrát. Priznáva, že vďaka tomu pozná film prakticky naspamäť a dokáže z hlavy recitovať takmer všetky repliky.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť