Sobota 29.1.2022
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Chlapík si vyrobil lietajúci koberec ako z rozprávky Aladin

Video, na ktorom sa vznášal ulicami Dubaja, šokovalo internet.


Pokiaľ žiješ v meste, ktoré má viac ako tri ulice a jednu svetelnú signalizáciu, je dosť možné, že väčšinu svojho „voľného času“ presedíš v dopravnej kolóne. Každý boží deň ráno aj večer sedíš zarazený v sedadle, bubnuješ prstami na volante a čakáš, kedy autu pred tebou konečne zhasnú brzdové svetlá. Nemá to konca kraja.

Tento chlapík však podobný problém asi nemá. Zaobstarať si helikoptéru väčšinou nie je v možnostiach bežného smrteľníka, Mark Dutton však nedávno svetu predstavil vynález, ktorý je na bežné používanie možno ešte lepší. A ak aj nie, minimálne je dosť zábavné voziť sa na ňom po meste. Dámy a páni, lietajúci koberec.

Walt Disney Pictures / MovieStillsDB

Lietajúci koberec ako z rozprávky od Disneyho

Mark, ktorý na sociálnych sieťach figuruje pod pseudonymom RhyzOrDie, sa na nich nedávno podelil o šikovnú mašinku, vďaka ktorej sa cíti ako Aladin. „Povozte sa so mnou na čarovnom koberci,“ píše vo virálnom príspevku na svojom Instagrame, ktorý zachytáva, ako sa v kostýme „vznáša“ ulicami Dubaja. „Ak si niečo dokážete predstaviť, tak to dokážete aj vyrobiť.“

„Tento nápad som mal v hlave posledných osem mesiacov a konečne sa mi ho podarilo zrealizovať,“ vysvetľuje ďalej. Zhotoviť lietajúci koberec bolo z teoretického hľadiska (ale naozaj len z toho) pomerne jednoduché. Stačilo pár plastových rúrok, longboard a skutočný koberec, ktorý prehodil cez konštrukciu, aby navodil dojem, že lieta len na ňom. Sklamaný? Hádam nie. Snáď si si len nemyslel, že ten koberec skutočne vzlietol sám od seba.

Video z pozadia celej výroby má na Youtube momentálne takmer 30-tisíc zhliadnutí a každú minútu pribúdajú ďalšie. Ľudia sú z jeho vynálezu nadšení. „Toto je určite jedna z tých vecí, ktorá človeku napadne v sprche,“ vyjadril sa jeden z komentujúcich. „Naozaj geniálne,“ skonštatoval zase ďalší. A čo ty? Bral by si hneď jeden domov alebo ostávaš večne verný „oldschoolovému“ spôsobu prepravy?


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť