Chlapík trpí závislosťou od selfie. Neuveríte, koľko si ich za deň spraví!

Jeho Instastories majú viac dielov, než mexická telenovela…

Junaid Ahmed z Veľkej Británie je youtuber, influencer televízna osobnosť a bývalý model. So všetkými z týchto profesií si ľudia spájajú istú dávku exhibicionizmu – kto chce zaujať, ten sa musí vedieť ukázať. Dvadsaťdvaročný chalan to všetko posúva na úplne novú úroveň: v snahe dosiahnuť perfektnú svojku denne zhotoví aj 200 záberov!

Junaid berie svoje hobby/mániu/závislosť skutočne vážne. Fotky publikuje výhradne v takom čase, v ktorom má najväčšiu šancu získať veľké množstvo lajkov. Pokiaľ selfíčko nezíska aspoň 600 lajkov, považuje ho za zdrvujúci neúspech, a následne ho odstráni. „Za prvú minútu alebo dve od publikovania dostanem asi sto lajkov, a nesmierne sa mi to páči, telefón jednoducho stále vibruje od upozornení z Instagramu, a to je niečo krásne,“ vraví Junaid.

https://www.instagram.com/junaidahmedx/

Telefón vibrujúci od upozornení je v Junaidovom svete druhá najkrásnejšia vec, hneď po ňom samom

Človek nemusí byť vedec na to, aby dokázal rozpoznať, že takéto správanie nie je celkom v poriadku. Jedno by sme ale bez vedcov nedokázali – vymyslieť novým javom cool chytľavé názvy. Pre Junaidovu závislosť sa ujalo pomenovanie selfitída. Označuje sa tak stav, v ktorom má človek chorobné nutkanie publikovať selfíčka viac, než šesťkrát denne.

junaidahmedx / instagram.com (https://www.instagram.com/junaidahmedx/)

Junaid, toto si si fakt mohol odpustiť…

Selfitik vraví, že kedysi mu negatívne reakcie na selfíčka prekážali, dnes si z nich ale ťažkú hlavu nerobí. Zároveň ale priznáva, že pociťuje isté očakávania fanúšikov. Aby im vyhovel, trávi hodiny a hodiny času starostlivosťou o seba, zhotovovaním a úpravou fotografií. Posadnutosť sociálnymi sieťami v Junaidovi vyvoláva pocit, že sa musí neustále zlepšovať. Kvôli tomuto nutkaniu podstúpil enormné množstvo zákrokov: začal narovnaním zubov, čo je celkom bežné. Následne ale poriadne pritlačil na pílu: nechal si upraviť pery a do tváre si pichá botox. Okrem toho má za sebou liposukciu a tetovanie obočia. Za takýto zoznam úprav by sa nemusela hanbiť ani vyslúžilá kariérna zlatokopka.

junaidahmedx / instagram.com (https://www.instagram.com/junaidahmedx/)

…a ani za takéto fotky by sa nemusela hanbiť žiadna vyslúžilá zlatokopka

Junaid síce trpí potrebou neustále zhotovovať a zdieľať svoje nevkusné autoportréty, nie je ale hlupák. Uvedomuje si, že jeho stav nie je priaznivý a môže mu výrazne poškodiť kvalitu života. Trápenie mu spôsobujú napríklad stretnutia s rodinou a známymi, ktorí pre jeho posadnutosť nemajú pochopenie. Podľa Junaidovych slov je hrozné, ako málo pozornosti sa venuje negatívnym dopadom sociálnych sietí na človeka.  Na záver niekoľko slov múdrosti: „To, čo vidíte na sociálnych sieťach, to je klamstvo. Sociálne siete sú skvelý oddych, pokiaľ ich viete používať správne. No nemôžete im dovoliť, aby vás skutočný život ovplyvnili natoľko, aby ste sa túžili stať niekým na Instagrame. Nestojí to za to!

Zdroj: bbc.com
Titulná fotka: junaidahmedx / instagram.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
140
Fuuj
Fňuk Fňuk
9
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
28 skutočných príbehov, ktoré potvrdzujú, že život má iróniu sebe vlastnú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME